Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Скільки чоловіків із Харківської області виїхали як волонтери і не повернулися в Україну

Фото: KHARKIV Today
Чоловіки призовного віку виїжджали за програмою "Шлях" і залишилися за кордоном.

Харківська область увійшла до переліку регіонів із найбільшим відсотків чоловіків, які не повернулися за програмою "Шлях".

За 11 місяців із початку повномасштабного вторгнення 96 442 чоловіки призовного віку отримали дозвіл на виїзд за кордон через систему "Шлях". З них 66 474 — успішно скористалися цим дозволом, а 9373 — виїхали й не повернулися назад до України після спливу термінів.

Про це йдеться в попередньому звіті Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування можливих порушень законодавства у сфері отримання, розподілу, транспортування, зберігання, використання гуманітарної та іншої допомоги.

Найбільше випадків, коли чоловіки після отримання дозволу виїхали та не повернулися назад, зафіксували в Харківській, Тернопільській та Волинській областях.

"Слід зазначити, що є велика кількість чоловіків призовного віку, які після спливу термінів перебування за кордоном не повернулися в Україну. Кількість таких осіб становить 9373 особи, або 11,17 % загальної кількості. При цьому найбільше таких випадків у Харківській, Тернопільській та Волинській областях", - йдеться в документі.

У 2022 році за програмою "Шлях" виїхали 3689 жителів Харківщині, не повернулися із них 455 чоловіків, що становить майже 15%. Для порівняння: зі Львівщини виїхали за аналогічний період 31 156 чоловіків, не повернулися 1036.

За оновленою інформацією ХОВА, станом на 1 квітня з Харківської області за програмою "Шлях" виїхали 4656 чоловіків.  

Нагадаємо, "Шлях" — це система, за допомогою якої чоловіки-водії (волонтери) можуть законно перетнути кордон України під час війни. Її створили для того, щоб усунути корупційні ризики під час видачі дозволів, а також спростити саму процедуру.

Скористатися цією системою можуть водії, які перевозять вантажі для потреб української армії або інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства України. Також сюди входять водії, які перевозять медичні вантажі та "гуманітарку". Для цього потрібно обґрунтувати мету поїздки, надати обсяги вантажів і кількість транспортних засобів. Це подається письмово від імені органу, підприємства, організації, що займаються гуманітарними вантажами. Потім ці звернення подають у Міністерство інфраструктури або обласні військові адміністрації. Тільки після цього дані водіїв можуть внести у систему "Шлях" і погодити у Державній прикордонній службі. Дозвіл надають на один місяць.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.