Скількох поліцейських у Харківській області підозрюють у співпраці з окупантами
Із понад 5000 співробітників поліції, які несуть службу на Харківщині, підозру у співпраці з загарбниками отримали 22.
Слідчі відкрили кримінальні провадження про співпрацю з російськими окупантами щодо 65 поліцейських, 22-м із них оголосили підозру. Про це повідомив начальник Головного управління Національної поліції України в Харківській області Володимир Тимошко.
На сьогодні запідозрено слідчими Держбюро розслідування 22 поліцейських. Це — і поліцейських Головного управління Нацполіції, й інші, які працюють на території Харківської області та не входять до ГУНП, наприклад, управління Патрульної поліції. Яких ще ми підозрюємо у можливій співпраці з ворогом — це 65 осіб, включаючи 22", — сказав Тимошко.
Залишаються питання щодо поліцейських, які перебували на тимчасово окупованих територіях та пройшли катівні. Зараз у кримінальних провадженнях вони є потерпілими. Чи стануть вони підозрюваними — з'ясує слідство.
Як розповів начальник Головного управління Нацполіції в Харківській області, зі служби в поліції він звільнив 111 поліцейських, яким дав змогу у перші дні війни вивезти родини, оскільки вони не повернулися до служби. Зараз деякі з цих поліцейських через суд намагаються поновитися на посаді. На думку Тимошка, ці люди ніколи не повинні працювати в поліції.
"Хотів би звернути увагу окрему. 24 лютого, коли я став до роботи, надав можливість вивезти сім'ї. Вони повинні були повернутися, жінки в разі необхідності могли працювати онлайн чи на "удальонці", особливо жінки, які самі виховують дітей. Із чоловіків не явилися 111 чоловіків, я звільнив їх до 1 березня. Це принципове питання. Я казав поліцейським, що я не зможу їм дивитися в очі, якщо ці люди стануть до роботи, поновляться і будуть стояти. Ми контролюємо, наші юристи ходять до судових засідань. Принципове питання — щоб ці люди ніколи не працювали в органах поліції", — зазначив Тимошко.
Як писав KHARKIV Today, журналісти-розслідувачі ідентифікували частину співробітників зі списку так званого "управління внутрішніх справ тимчасової цивільної адміністрації Харківської області", який є у їхньому розпорядженні.
Серед прибічників росіян виявилися чинні й колишні співробітники поліції селища Шевченкове та інших населених пунктів Харківщини, які добровільно пішли на співпрацю з окупаційним режимом, а деякі з них отримали підвищення у порівнянні з посадами, які обіймали раніше.