Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Найкращими друзями" окупантів на Харківщині були дійсні та колишні поліцейські — "Схеми"

Фото: "Схеми"
Серед колаборантів — троє братів, звільнений співробітник поліції та поліцейський-підприємець.

Поліцейські з Харківської області добровільно та свідомо стали співпрацювати з окупантами.

Журналісти-розслідувачі ідентифікували частину співробітників зі списку так званого "управління внутрішніх справ тимчасової цивільної адміністрації Харківської області", який є у їхньому розпорядженні. Відповідне розслідування "Схем" опубліковано на сайті "Радіо Свобода".

Серед прибічників росіян виявилися чинні й колишні співробітники поліції селища Шевченкове та інших населених пунктів Харківщини, які добровільно пішли на співпрацю з окупаційним режимом, а деякі з них отримали підвищення у порівнянні з посадами, які обіймали раніше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розслідувачі встановили окупанта, який обстрілював Харківщину

Розслідуванню допомогли окупанти, коли під час контрнаступу ЗСУ кинули списки своїх помічників. Ці документи знайшли у будівлі, де розташовувався Шевченківський районний суд та Куп'янська окружна прокуратура. Усього в списку — понад 160 прізвищ. Станом на 13 жовтня підозру оголосили дев'яти людям із цього списку за ст. 111-1 (колабораційна діяльність) та ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Підозру, в тому числі отримав Євгеній Болюх, про якого йдеться в розслідуванні. Йому загрожує до 15 років тюрми з позбавленням права обіймати певні посади до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

полицейский
Віталій Міхальов. Фото: "Схеми"

Перший ідентифікований поліцейський — Віталій Міхальов. Йому 33 роки, раніше працював патрульним у Харкові, до окупації був дільничим офіцером поліції в селищі Шевченкове. Як розповіли жителі Шевченкового та чинні співробітники поліції, Міхальов обійняв посаду голови так званої "народної міліції" у Шевченковому під час окупації."Схеми" мають документи, де зазначений новий статус Міхальова.

пол
Олександр Артюхов. Фото: "Схеми"

31-річний Олександр Артюхов із Шевченкового до війни працював старшим інспектором з ювенальної превенції. Коли Росія окупувала селище, він обійняв ідентичну посаду у так званій "народній міліції".

Ще один поліцейський, який став співпрацювати з окупантами, — Євгеній Болюх. У 2017 році він був звільнений із поліції й наступні п'ять років намагався через суд отримати з бюджету компенсацію за відпустку та моральну шкоду, однак суд виніс рішення не на його користь. Потім Болюх працював помічником судді у Шевченковому. При окупації став служити в "народній міліції".

пол
Андрій Гужва. Фото: "Схеми"

Окупанти зробили "інспектором Дорожньо-патрульної служби Державної інспекції безпеки дорожнього руху" Андрія Гужву, колишнього співробітника української Державтоінспекції. У 2015 році він звільнився з ДАІ, пішов на пенсію та став приватним підприємцем — продавав автозапчастини.

пол
Віталій Ларіонов. Фото: "Схеми"
пол
Віталій Ларіонов. Фото: "Схеми"

"Виконуючим обов'язки дільничого інспектора" в Шевченковому загарбники поставили 26-річного Віталія Ларіонова. Судячи з фото у соцмережі, він був кадетом. Згодом служив у поліції Харкова. Вже після початку війни повернувся до рідного селища Шевченкове та обійняв посаду в окупантів.

пол
Володимир Мамон. Фото: "Схеми"
пол
Брати Мамон. Фото: "Схеми"

29-річний Володимир Мамон раніше був поліцейським конвойної служби, під час окупації став оперуповноваженим карного розшуку, їздив на автомобілі "Нива" з літерою "Z". Мамон розвозив продукти російським військовим на блокпости, займався мародерством та розшукував учасників АТО.

Журналісти-розслідувачі встановили, що в окупантів служили два брати Володимира Мамона — Олександр та Дмитро. Чоловіки також до війни були поліцейськими у Харківській області.

пол
Олексій Назарько. Фото: "Схеми"

Ще одним оперуповноваженим карного розшуку у загарбників став Олексій Назарько, який до окупації служив помічником чергового.

пол
Андрій Юсіфов. Фото: "Схеми"

Жителі Шевченкового розповіли про ще одного поліцейського-колаборанта Андрія Юсіфова. Окупанти віддали йому посаду "начальника ізолятора тимчасового тримання". Юсіфов відповідав за камери, де утримували місцевих жителів під час окупації. До війни був патрульним, у 2017 році на своєму фото у соцмережі ставив український прапор.

"Схеми" намагалися зв'язатися з вищезгаданими особами зі списку окупаційної "міліції", проте, схоже, вони перестали користуватися українськими номерами телефонів. Також жоден із них не відповів на запити у соцмережах за кілька днів до публікації матеріалу", — розповіли журналісти.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.