Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Розслідувачі встановили окупанта, який обстрілював Харківщину

Фото: Схеми
Станіслав Шматов чинив злочини на Борівщині.

Журналісти-розслідувачі проєкту "Схеми" встановили російського окупанта, телефонну розмову якого перехопила Служба безпеки України та зв'язалися з ним телефоном.

Ним виявився 21-річний танкіст Станіслав Шматов. Телефоном він розповідав батьку про те, як зі своїм підрозділом руйнував будинки, знущався з мирних мешканців, залякував їх та займався мародерством. Про це повідомили "Схеми".

Перехоплена телефонна розмова Станіслава Шматова з батьком:

— Сегодня мы ни***во так проявили себя. Мы, считай, деревню с трех сторон окружили, нах*й, и е***шили. Просто дома, короче, нах*й, выносили. Стреляли по всему: по домам, по машинам, всё. Все дома, нах*й, танками разъ***или, и БТРами. Двое пленных взяли. АК-47 у них отжали, винтовку отжали, СВД-шку. Ухо одному отрезали. 

— Зачем?

— Он не хотел говорить, ему ухо отрезали.

— Жестко, говорю, у вас там, да.

— Это еще ладно, это нормально, это еще ему пулю в лоб не пустили или БТРом не четвертовали, так что это еще нормально, это мягко. А так можно было просто его поставить, вон, и короб от пулемета, 100 патронов "семерок", и просто в него выпустить, короче, "дуршлачок" сделать (смеется). Ну максимум можно было еще палец отрубить, парочку.

— А эти, пайки дают, сынок?

— Вон как с болота тогда, из России уезжали, нам давали, и всё. Так, изредка кто-то жрет. Сейчас, вон, пацаны на разведку сходили, принесли колбасы, майонеза, сала...

— В магазин зашли?

— Да нет, вон, по людям прошлись. А смысл им залуп***ся? У нас стволы. 

— Ну да.

— У нас танк, епта. Кто-нибудь, что-нибудь залу***тся, минус дом, и живи, как хочешь на улице.

— А так можно, да?

— Так нужно.

Як з'ясували "Схеми", Станіслав Шматов родом із села Новотулка Хворостянського району Самарської області Росії. Служить у 15-тій окремій мотострілецькій бригаді Центрального військового округу. На сайті військової частини вказано, що бригада виконувала так звані "миротворчі завдання у зонах збройних конфліктів" Північної Осетії, Придністров'я та Абхазії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бійці харківського спецпідрозділу захопили в полон російського розвідника

В Україні Шматов із бригадою робив злочини у селі Піски-Радьківські (неподалік Борової), які досі перебувають під тимчасовою окупацією. У цьомц селі зруйновані приватні будинки, школа та Будинок вчителів. 

"У місцевій громаді підтвердили сказане російським солдатом у перехопленій СБУ розмові: армійці жорстоко поводилися з цивільним населенням, декого брали в заручники. Також у селі в той час дійсно потрапили в полон декілька українських військовослужбовців, згідно з даними джерел "Схем" у розвідці. Їхні імена з міркувань безпеки у відомстві не розкривають", — розповіли розслідувачі.

Бригада Шматова спочатку перебувала у Чернігівській області. Там вона простояла до кінця березня. У середині квітня була на Харківщині, після чого пішла на Донеччину. Після 1 травня шлях Шматова в Україні перервався — його телефон перестав з'являтися в українській мережі. Однак журналістам вдалося зв'язатися зі Шматовим.

Загарбник сказав, що 2 травня отримав поранення в Україні та зараз перебуває в Росії. Свою причетність до злочинів спочатку заперечував, потім зізнався, що отримував накази стріляти по будинках мешканців. Коли дізнався, що розмовляє з журналістом, почав погрожувати.

"Я там, как бы, был на своей волне, мне было по барабану вообще на всех, — сказав Шматов. — Это тебя е***ь вообще не должно чей там голос на записи. Я приеду и тебе башку прострелю, н***й, если ты еще раз позвонишь кому-то из моей бригады или моих пацанов".

Журналісти також зателефонували батьку Станіслава Шматова, однак той на питання журналістів не відповів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.