Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Скільки гектарів землі можуть виставити на аукціони громади Харківської області

Ілюстративне фото
За площею ріллі регіон на третьому місці у країні.

За допомогою аукціонів громади зможуть отримати додаткові гроші до бюджетів.

З 1 липня в Україні відкритий ринок землі.Загалом площа ріллі у Харківській області становить 1 мільйон 932 тисячі гектарів. Про це повідомила голова Харківської облдержадміністрації Айна Тимчук.

"За площею ріллі наша область посідає третє місце у країні, тому запуск ринку землі, безумовно, важливий для нашого регіону. Жителі Харківської області тепер мають можливість дійсно розпоряджатися своєю землею. Важливо, що впровадження земельної реформи передбачає заходи, які встановлюють прозорі і зрозумілі правила для всіх учасників ринку", — підкреслила Айна Тимчук.

З 1 липня продаватися можуть землі сільськогосподарського призначення приватної форми власності. До 1 січня 2024 року діє обмеження —  загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина України не може перевищувати 100 гектарів.

"Важливою умовою продажу для малого фермерства є те, що першочергове право викупу ділянки матимуть ті господарства, у яких ділянка була в довгостроковій оренді або довічному користуванні. Господарствам, які роками працюють на певній території, це дозволить не порушувати процеси", — розповіла голова Харківської ОДА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові запустили "гарячу" лінію з питань ринку землі

Також Айна Тимчук додала, що зміни у Земельному кодексі дуже важливі для територіальних громад області.

"Сьогодні у Харківській області 190 тисяч гектарів землі передані у комунальну власність громад. З них враховуються як вільні 35 755 гектарів. За новим законодавством ці землі громади можуть виставляти на аукціони оренди. Процес переведення земель у комунальну власність триває, і ця площа буде збільшуватися. Аукціони проводяться онлайн на повністю прозорих умовах. Для територіальних громад це хороша можливість залучити додаткові гроші до бюджетів", — пояснила голова Харківської ОДА.

Зараз деякі громади області почали готувати пропозиції для участі в аукціонах.

Нагадаємо, з 1 липня мораторій на купівлю / продаж землі зняли.Рішення про це народні депутати прийняли ще у березні 2020 року і рік готували запуск ринку землі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.