Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Швейцарський трамвай виходить на маршрут у Харкові

трамвай Stadler. Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today 
Спочатку трамвай піде за маршрутом №12, потім курсуватиме за іншими маршрутами.

Протягом року в Харкові хочуть запустити виробництво трамваїв швейцарської компанії Stadler. Поки містом буде "бігати" демонстраційний склад, зроблений у Білорусі.

6 жовтня у Харкові презентували трамвай Stadler. Транспорт проїхав за маршрутом №12 — від проспекту Незалежності до Лісопарку. 7 жовтня трамвай почне курсувати цим маршрутом. За словами секретаря Харківської міськради Ігоря Терехова, склад будуть ставити на різні маршрути.

"Я дуже сподіваюся, що ми будемо виробляти ці трамваї у Харкові і відразу пускати їх. Схема буде лізингова, ми сьогодні над цим працюємо і, я думаю, що цей трамвай буде на маршрутах Харкова. Починаючи з завтрашнього дня ми його поставимо на маршрут. А коли почнемо робити, звичайно, я розраховую, що ми протягом року вже будемо випускати трамваї. Тому що аналогічний завод, який будувався у Білорусі, термін будівництва — всього лише дев'ять місяців. Тому я розраховую, що ми теж ці трамваї будемо випускати у нашому місті", — розповів Ігор Терехов.

Поки невідомо, скільки трамваїв потрібно Харкову. До того ж, "зовнішність" вагонів може відрізнятися.

"Кількість ми подивимося, тому що цей трамвай більш комфортний і він більш місткий. Ми подивимося з тим, щоб відпрацювати логістику, щоб не було великого інтервалу руху, але і водночас  — не купувати зайві трамваї. Фахівці зараз відпрацюють, скажуть, скільки яких трамваїв. Не може ж бути один розмір трамваїв. Повинні бути різні типи", — повідомив секретар Харківської міськради.

Ігор Терехов уточнив, транспорт Stadler можна купити і сьогодні, але вигідніше локалізувати виробництво.

"Протягом року ми будемо брати такі трамваї. Можна їх купити і сьогодні, але я дуже хочу, щоб ми отримали трамваї, які збираються саме у місті. Тому що це локалізація, це створення робочих місць, це податки у Харкові. Не фокус купити просто трамваї, фокус виготовити тут і експортувати тут", — пояснив він.

Місце для будівництва заводу поки не вибрали. Обговорюються три майданчики — у Кривому Розі, Харкові та Київській області.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.