Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків підписав три меморандуми: трамваї, аеропорт і сім'я "зелених" міст

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today.
У місті проходить великий міжнародний форум за участю інвесторів, європейських банків і місцевої влади.

Під час конференції "Харків: розвиток та інвестиції" було підписано три важливих меморандуми, завдяки яким місто зможе залучити великі кредитні кошти.

6 жовтня у Харкові проходить конференція, мета якої — залучити інвесторів не тільки до Харкова, але й Україні. Представники європейського бізнесу кажуть, що досі для багатьох наша країна асоціюється з корупцією, Чорнобилем і вимагають якомога швидше провести судову реформу. У Kharkiv Palace проходять кілька тематичних панелей, на яких присутні посли, представники міжнародних компаній, народні депутати.

Після перших дискусійних панелей Харків підписав три меморандуми. Перший стосується підвищення комфорту і безпеки пасажирських перевезень. У рамках цього документа місто планує виготовляти трамваї спільно зі швейцарською компанією Stadler. Поки ведуться перемовини про те, де буде розміщене виробництво, розглядається кілька майданчиків, зокрема у Харкові, Київській області та Кривому Розі.

"Ми потребуємо того, щоб парк трамваїв був кардинально замінений. Сподіваюся, що харків'яни будуть насолоджуватися комфортними поїздками у штадлерівських трамваях", — сказав секретар Харківської міськради Ігор Терехов.

Другий меморандум стосувався співпраці у будівництві ангарного комплексу для технічного обслуговування літаків у харківському аеропорту. Документ підписали з компанією Avia Solutions Group.

За словами представника Аvia Solutions, планується будівництво ангарів для техобслуговування авіатехніки в аеропорту: "Наша компанія вражена швидким розвитком Харкова. Маючи наш досвід у різних країнах, впевнений, що проєкт у Харкові буде одним з найбільших".

Третій меморандум підписали Ігор Терехов і заступник голови Європейського банку реконструкції та розвитку Марк Магалецький. Це — серйозні виклики для міста у плані екології.

"Вітаємо Харків у сім'ї "зелених" міст. Це продовження нашої співпраці з містом, яке досить успішне. Згідно меморандуму ми підготуємо ряд дій з екологічних викликів. Це теж відіб'ється на інфраструктурних проєктах. У нас вже є проєкти щодо трамваїв. У нас є нові тролейбуси, наступний крок — розвиток трамваїв", — повідомив Магалецький.

Ігор Терехов сказав, що документ дасть можливість отримання і доступу до кредитних ресурсів, як наслідок — крок до нової доступної інфраструктури Харкова.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.