Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Щоб уникнути НП: із резервного фонду бюджету області дадуть три мільйони гривень на воду

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Відповідне рішення ухвалила комісія з питань техногенно-екологічної безпеки.

Комісія з техногенно-екологічної безпеки ХОДА визнала зниження рівня води у Краснопавлівському водосховищі надзвичайною ситуацією та заявила про загрозу переходу до надзвичайної ситуації регіонального рівня.

На водообмін у Краснопавлівському водосховищі (Лозівський район Харківської області) виділять три мільйони гривень із резервного фонду обласного бюджету. Відповідне доручення щодо підготовки проєкту з виділення коштів комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Харківській області дала департаменту економіки 30 листопада.

Згідно з протоколом, до Краснопавлівського водосховища необхідно закачати 16 мільйонів кубометрів води. На це знадобиться 34 мільйони гривень. З обласного бюджету виділять 3 мільйони, решта направлять із резервного фонду державного бюджету.

"Департаменту економіки і міжнародних відносин ХОДА підготувати проєкт щодо виділення коштів із резервного фонду обласного бюджету в обсязі 3,0 мільйона гривень на запобігання підвищенню рівня надзвичайної ситуації з об'єктового до регіонального рівня, пов'язаної з водообміном у Краснопавлівському водосховищі", — сказано у протоколі рішення комісії з техногенно-екологічної безпеки.

Крім департаменту економіки, комісія дала доручення департаменту житлово-комунального господарства і паливно-енергетичного комплексу підготувати експертний висновок про виникнення аварії на системах питного водопостачання внаслідок зниження рівня води у Краснопавлівському водосховищі (технічні рішення та вартість робіт) і за необхідності додаткові документи для Кабміну. .

До Державної служби України з надзвичайних ситуацій направлять повідомлення про загрозу переходу від об'єктового рівня небезпеки до регіонального, якщо частина жителів Харкова і населених пунктів області залишаться без води через непроведення водообміну.

Нагадаємо, останнє поповнення води у Краснопавлівському водосховищі проводили наприкінці 2020 року., проте воно було не повним. Це сталося через невчасне фінансування. У жовтні 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон про виділення грошей на Краснопавське водосховище у Харківській області. На його наповнення направили 99 мільйонів гривень.

Як писав KHARKIV Today, 9 листопада відсутність водообміну в Краснопавлівському водосховищі визнали надзвичайною ситуацією. Через критичну ситуацію без води можуть залишитися півмільйона жителів Харківської області.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.