Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

28 квітня, 2021 - 12:25

СБУ вилучила 800 кілограмів срібла у фінансистів "ДНР" в Харкові і Києві

Організатори дозволяли конвертувати криптовалюту в готівку в особливо великих розмірах інтернет-користувачам.

Для легалізації грошей ділки скуповували нерухомість, земельні ділянки та дорогоцінні метали.

Діяльність злочинного угруповання, яке займалося легалізацією і незаконним переведенням грошей, в тому числі, через покупку криптовалюти, заблокували. За попередньою інформацією, зловмисники провели фінансові операції більш ніж на 240 мільйонів гривень, 65 мільйонів з яких пов'язані з відмиванням грошей. Можливо фігуранти підтримували терористичні угруповання "ДНР / ЛНР". Про це повідомили в Службі безпеки України.

"Оперативники спецслужби встановили, що організатори створили ряд онлайн-ресурсів. Через окремі сайти і телеграм-канали вони дозволяли користувачам конвертувати криптовалюту в готівку в особливо великих розмірах. Причому їх клієнтами були не тільки громадяни України, а й з країн колишнього СНД, зокрема Російської Федерації, а також жителі так званих "Л / ДНР". Конвертація грошей відбувалася в особливо великих розмірах і з порушенням практично всіх законних процедур. Тобто без відображення операцій у податковій звітності, ідентифікації клієнтів і сплати обов'язкових платежів в український держбюджет. Ці транзакції здійснювалися через заборонені російські електронні платіжні системи", — пояснили в СБУ.

Фото: СБУ

Для легалізації грошей ділки скуповували нерухомість, земельні ділянки та дорогоцінні метали.

Під час обшуків в Києві і Харкові правоохоронці вилучили:

  • більше 43 мільйонів гривень;
  • більше 800 кілограмів срібла в банківських злитках;
  • комп'ютерну техніку, флеш-носії, мобільні телефони;
  • документи, що підтверджують проведення операцій.
Фото: СБУ

Одночасно Держфінмоніторинг зупинив витратні фінансові операції за певними банківськими рахунками учасників групи. Правоохоронці продовжують слідчі дії в кримінальному провадженні за ст. 190 і 209 Кримінального кодексу України (шахрайство, легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом).

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.