Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Рятувальники понад 13 годин гасили пожежу у передмісті Харкова: була загроза селу

Фото: ГУ ДСНС у Харківській області
Була загроза розповсюдження вогню на будинки.

Із вогнем боролися понад 13 годин.

Увечері 13 березня на околиці села Слобідське у Харківському районі сталася пожежа. Близько 17:00 на відкритому просторі загорілася суха трава. Через вітряну погоду вогонь швидко розповсюдився на велику площу. Однак місцеві жителі викликали вогнеборців лише коли полум'я стало підходити до будинків. На той час площа пожежі вже складала сім гектарів. За адресою виїхали десять підрозділів рятувальників із Харкова — понад 50 вогнеборців і десять пожежних автоцистерн. Пожежа сталася через випалювання сміття та сухостою.

"Складність пожежогасіння полягала у наявності сильних поривів вітру, заболоченій місцевості та великої маси густої сухої рослинності і чагарників. Причиною такого лиха стала безвідповідальність людей, котрі самі ж спалюють сміття і торішній сухостій. Щоб впоратись з вогнем та зберегти людське житло, надзвичайникам знадобилось понад 13 годин", — розповіли у Головному управлінні Держслужби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області.

Рятувальники нагадали, що за випалювання сухостою в Україні передбачана кримінальна відповідальність, за підпал із тяжкими наслідками може загрожувати до п'яти років позбавлення волі. Жителів просять при виявленні пожеж на відкритих територіях одразу телефонувати рятувальникам за номером телефону: 101.

Як писав KHARKIV Today, у Харкові через пожежу на смітнику вигоріли 1,5 гектара екосистеми. Жителі вирішили прибрати смітник і підпалили його.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.