Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Російські військові вторглися на Харківщину за картами минулого століття

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
На картах немає Салтівки, держкордон між Україною та Росією намальований кульковою ручкою.

Карти мають сучасні реєстраційні номери та гриф секретності, однак датовані 1969 роком.

138-а гвардійська мотострілецька бригада Російської Федерації, яка вторглася в лютому на Харківщину, користувалася топографічними картами України 1969 року. Українська армія знищила цю бригаду наприкінці березня біля Окружної Харкова на Старосалтівському напрямку. Карти знайшли співробітники Служби безпеки України після звільнення окупованих сіл. 

"На картах окупантів повністю відсутній Салтівський житловий масив Харкова, який забудовувався з початку 70-х років минулого століття. Також відсутні Трав'янске і Муромське водосховища, зведені у сімдесяті роки. А державний кордон між Україною і росією намальований кульковою ручкою, оскільки на картах його взагалі не було", — розказали в Управлінні Служби безпеки України Харківської області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знищені окупантами будівлі Харкова почали з'являтися на карті руйнувань

Як установила СБУ, навігаційним забезпеченням окупантів у Харківській області займалася Топографічна служба Західного військового округу Росії, яку очолює полковник Олексій Краснов та Центр геопростірної інформації та навігації Росії.

"Напередодні повномасштабного вторгнення в Україну ці підрозділи святкували 210-ту річницю топографічної служби росії й заявляли, що вони забезпечують російське військове командування "найсучаснішими картами", виготовленими нібито за допомогою "найновітніших пересувних навігаційно-геодезичних комплексів", — зазначили в УСБУ в Харківській області.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.