Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Росіянин прийшов на Харківщину пішки, щоб вступити до ЗСУ

Фото: Східне ОТО НГУ 
Порушника кордону затримали у селі на півночі Харківщини.

Чоловік запевняв, що він проти війни Росії з Україною.

Під час фільтраційних заходів у селі Уди (колишній Золочівський, укрупнений Богодухівський район) затримали порушника державного кордону. Громадянин РФ нелегально перетнув державний кордон України, однак його знайшли поблизу лінії фронту. Під час допиту він заявив про свою незгоду з путінським режимом та висловив бажання воювати проти російської армії. Про це повідомили у Східному оперативно-територіальному обʼєднанні Нацгвардії. 

"Я з Ленінградської області. До військової служби відношення не маю: не взяли. Військовий квиток є — отримав у районному військкоматі. Перейшов кордон поблизу села Шестянка [обмовка, йдеться про Щетинівку, Бєлгородської області], вночі. Добирався на таксі. Прибув вступити в армію, українську. Як громадянину мені не подобається те, що відбувається тут і там. Теперішнього президента я не підтримую. Я проти війни з Україною", — розповів затриманий.

Наразі тривають слідчі дії щодо громадянина РФ та перевіряється надана ним інформація. Він був одягнений у військову форму (не штатну), мав при собі паспорт та військовий квиток. Порушник кордону запевнив, що має багато однодумців-опозиціонерів у різних кутках Росії, але вони поки недостатньо сильні та організовані, щоб протистояти каральній машині путінського тоталітаризму. Також він переконаний: поразка російських окупаційних військ в Україні обов’язково призведе до демократизації його країни.

Нацгвардійці зазначили, що згадане село Щетинівка Бєлгородської області — населений пункт, розташований у східній частині суцільної української етнічної території — східній Слобожанщині.

Нагадаємо, 21 вересня президент Росії Володимир Путін оголосив про часткову мобілізацію в країні. За його словами, призову підлягатимуть лише військовозобов'язані запасу, передусім ті, хто має певні військово-облікові спеціальності та відповідний досвід.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.