Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Росіяни "заворушилися" на Куп'янському напрямку

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
До зіткнень залучають новосформовану 25-ту армію.

Російські окупанти продовжують завдавати ударів з артилерії вздовж всієї лінії зіткнення на сході.

Після кількатижневої паузи ворог відновлює бойові зіткнення на Куп'янсько-Лиманському напрямку. Тут почали більше використовувати авіацію для нанесення ударів по позиціях ЗСУ та цивільній інфраструктурі.

"Ворог готується до наступальних дій на цьому напрямку. Зокрема, зараз ми фіксуємо значне підвищення авіаційних ударів.  Таким чином, 21 раз він застосовував свої штурмовики Су-35 та гелікоптери Ка-52. Зокрема, поблизу Сіверська та Серебрянського лісництва прийшлося найбільше таких ударів з авіації противника. Також 517 обстрілів завдав ворог по позиціях Збройних сил України, відбулося два бойових зіткнення. В принципі, зараз противник потихеньку починає відновлювати свої бойові зіткнення на цьому напрямку. Раніше ми фіксували затишшя, противник укріплював свої фортифікаційні споруди, закінчував. Зараз уже в бій долучається також і 25-та загальновійськова армія, проте ми фіксуємо, що вони мають проблеми із тренуванням військовослужбовців, які зараз беруть участь на Лимано-Куп'янському напрямку, із забезпеченням і техніки, і також і особовим складом", —  повідомив в ефірі національного телемарафону начальник пресслужби Східного угруповання військ Збройних сил України Ілля Євлаш..

Українська армія дає відсіч ворогу. Минулої доби бійці ЗСУ знищили 22 одиниці озброєння та військової техніки загарбників. Зокрема, знищений один танк, три бойові броньовані машини, у тому числі БТР-80 та БМП-1, одну гаубицю "Мста-Б", чотири гармати "Д-30", одну самохідну гармату  "Піон". Ілля Євлаш зазначив, що українська армія постійно знищує артилерійські системи ворога, у тому числі з "Тюльпанами" та 240-міліметровими важкими артилерійськими установками. Б'ють і по безпілотниках ворога. Учора було знищено три таких, а також п'ять автомобілів, якими окупанти перевозили особовий склад та постачання на Лимано-Куп'янському напрямку. Через втрати у техніці та особовому складі на цей напрямок Росія перекинула підрозділи 25-ї армії.

"Це свідчить про те, що вони заповнюють свої прогалини, намагаються підсилити свої резерви, оскільки ми систематично наносимо вогневе ураження і щоденно знищуємо їх особовий склад та артилерійські системи. Ворог уже максимально намагається відтягувати свої гаубиці на граничні дистанції, аби якомога зменшити рівень втрат серед артилерійських систем, оскільки щодня втрачати десятки одиниць артилерійського озброєння... Нехай далі продовжують у тому ж дусі. Нам своє робити. Проте він розуміє, що для нього це дуже великі втрати, і з такими темпами зовсім скоро вже можна буде говорити і про паритет, а то і домінацію нашої високоточної сучасної зброї над їх застарілим радянським озброєнням", — зазначив Євлаш.

Як писав KHARKIV Today, Росія висуває диверсійно-розвідувальні групи та намагається вирахувати позиції Збройних сил України. Зараз загарбники готуються до штурмових дій.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.