Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Росіяни ширять нову хвилю "пропаганди страху" на жителів Харкова

Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
У месенджерах масово розповсюджують дописи про російське угруповання, яке має "захопити" Харків і Суми.

Ворог намагається залякати людей, щоб вони залишили місто.

Російські пропагандисти поширюють повідомлення про створення угруповання військ "Сєвєр", яке начебто повинно буде окупувати Харків і Суми. Це продовження тактики "пропаганди страху" стосовно жителів Харківської та Сумської областей. Повідомлення ширяться на сервері ТікТок (це основне джерело його поширення), а також у Viber і Telegram.

"Новой группировке "Север" присвоили тактический символ N. Харьков и Сумы скоро", — пишуть пропагнадисти.

У Центрі протидії дезінформації зазначили, що головною метою Росії є терор та нагнітання паніки серед жителів Харківщини і Сум, здаля цього вона поширює такі повідомлення та продовжує обстріли. Для наступу на Харків і Суми цьому так званому угрупованню "Сєвєр" недостатньо сили й техніки.

"Удар по телевежі в Харкові — це також про паніку, про сигнал цифри, який спробують забити своїм ефіром. Так само і повідомлення про наступ — це залякування. Угруповання військ "Сєвєр" планується довести до 46 тисяч. Техніки — до 1000 одиниць. Цього недостатньо для наступу. Це угруповання наразі існуватиме для сковування частини наших військ", — зазначив керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Символічний удар. Чому росіяни били по харківській телевежі

Першу хвилю нагнітання паніки росіяни використовували, аби змусити жителів Харкова евакуюватися з міста. Зараз вони продовжують залякувати людей наступом на Харків. У Центрі протидії дезінформації наголосили: ворог може продовжувати обстріли, проте окупувати Харків йому не вдасться.

"Зараз ворог активізувався перед травнем-червнем, лякає наступом, який неможливий. Вони можуть створити імітацію на кордоні, можуть бити ракетами, але наразі сил для наступу на Харків у них нема. Проте є ракети для терору. Їм потрібен порожній Харків. Потрібні порожні Суми та Чернігів. Вони знають, якщо у них вийде створити паніку, то це вплине на суспільство. І також вони знають, що їм потрібна територія без українців, а поки українці у своїх містах, їх не вийде захопити", — пояснив Коваленко.

з
Скрин: Центр протидії дезінформації

Напередодні аналітики Інституту вивчення війни у свіжому звіті повідомляли, що Кремль посилює атаки на Харків, щоб люди тікали з міста. Проте у РФ немає достатньо сил, аби захопити Харків.

Як писав KHARKIV Today, росіяни збрехали про загибель Сирського та Буданова на Харківщині. Повідомлення поширювали у Telegram-каналах.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.