Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Кремль посилює атаки на Харків, щоб люди тікали з міста — ISW

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
Аналітики Інституту вивчення війни вважають, що війська РФ не мають достатньо сил, аби захопити Харків.

Російська армія нищить Харків, аби переконати мешканців тікати з міста. 

Кремль проводить узгоджену повітряну та інформаційну операцію, щоб знищити Харків, переконати людей тікати перед можливою майбутньою наступальною операцією Росії. Про це пишуть аналітики Інституту вивчення війни у свіжому звіті за 22 квітня.

"Росіяни використовують обмежені можливості української протиповітряної оборони та підвищену напруженість в Україні в очікуванні військової допомоги з США. Рупори Кремля також використовують занепокоєння щодо майбутньої наступальної операції Росії проти Харкова для проведення скоординованої інформаційної операції, щоб викликати паніку серед українців", — повідомляють експерти ISW. 

В Інституті імовірність успішного наземного наступу Росії проти Харкова оцінюють як дуже низьку, якщо Україна швидко отримає військову допомогу США.

Нагадаємо, російська ІПСО почала створювати картинку загрози наземного наступу на Харків із лютого 2024 року. Тоді пропагандист Володимир Соловйов заявив, що російські війська повинні знищити місто "квартал за кварталом" і запропонував цивільним залишити місто протягом 48 годин.

Український центр протидії дезінформації попереджав, що російські Telegram-канали поширюють заяви про втечу українських чиновників з Харкова, а російські джерела на початку квітня стверджували, що з Харкова триває "масовий відтік" мирного населення.

Одночасно у соцмережах та у месенджерах почалася кампанія щодо спонукання жителів Харкова виїхати з міста. Спочатку невідомі від імені ДСНС закликали терміново покинути місто до 12 квітня, потім - до 25 квітня. Український центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки також назвав це російською інформаційною операцією. Ці меседжі розповсюджує російська пропаганда.  

"Російське неонаціоналістичне видання "Царьград" 16 квітня поширило заяви кількох неуточнених військових джерел про те, що російська наступальна операція із захоплення міста Харкова неминуча і що ситуація в місті Харкові стане "гіршою, ніж у Бахмуті та Авдіївці". "Царьград" стверджував, що "немає сумнівів", що російські війська захоплять місто Харків, але "тактика блокади", така, як "відключення електроенергії, газу та води" для цивільних є найбільш розумним способом для російських військ захопити місто та уникнути масштабних втрат", — пише ISW.

Як писав KHARKIV Today, впливові світові видання присвячують великі матеріали ситуації в Харкові. Це сталося після низки руйнівних терористичних атак Росії на інфраструктуру, житлові будинки та рятувальників. Досить песимістичні перспективи малює для міста видання The Economist. На сайті вийшов матеріал про Харків під заголовком: "Кремль хоче зробити непридатним для життя друге місто України".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.