Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Родинам загиблих азовців передали нагороди від Президента

Фото: Лозівська міська рада
Нагородження пройшло в Лозовій.

Бійці "Азову" Давид Форті, Володимир Бондаренко та Олександр Гордієнко посмертно нагороджені орденами "За мужність" III ступеня.

Лозівський міський голова Сергій Зеленський та начальник Східного територіального управління Національної гвардії України, генерал-майор Олег Сахон передали родинам загиблих військових нагороди. Про це повідомили у Лозівській міській раді.

Указ про нагородження орденами "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно) військовослужбовцям загону спецпризначення "Азов" підписав Президент України Володимир Зеленський.

У документі сказано, що нагорода надається за особисту мужність, самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Давид Форті служив старшим солдатом. Отримав бойове поранення 15 квітня, помер 26 квітня. Йому було 23 роки. Нагороду Давида отримали його батьки.

Володимир Бондаренко був також старшим солдатом. Загинув під час оборони Маріуполя 24 березня. Військовому було 29 років. Орден, призначений Володимиру, вручили його батькові.

Олександр Гордієнко служив старшим сержантом. Смертельне поранення отримав 29 квітня, обороняючи від загарбників Маріуполь. Загинув у віці 47 років. Нагороду захисника отримала його дружина Лариса Валеріївна та син Максим. На врученні були присутні батьки Олександра.

Під час нагородження начальник Східного територіального управління Національної гвардії України, генерал-майор Олег Сахон відзначив професіоналізм та патріотизм військових, які загинули за Україну.

"Загін спецпризначення "Азов" — це підрозділ високого вишколу і патріотизму, високої національної свідомості, — сказав Сахон. — Із початком війни саме цей підрозділ декілька місяців тримав оборону міста Маріуполь і "Азовсталі"  й боровся до останнього.  Я висловлюю щирі слова співчуття кожній мамі, яка виховала такого достойного сина".

Як писав KHARKIV Today, Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України та нагородив орденом "Золота Зірка" військового Тараса Бобанича ("Хаммер"), який загинув на Ізюмському напрямку (Харківська область).

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.