Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ректор харківського вишу два роки платив приятельці зарплатню, хоча вона не ходила на роботу

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
деньги, Фото: KHARKIV Today
Жінка не виконувала жодної роботи, проте отримувала зарплатню.

Колишнього ректора одного з вишів Харкова судитимуть за те, що у нього два роки "працювала" знайома.

Ві працевлаштував її до вишу восени 2019 року. Жінка навіть не надала документів про освіту, не ходила на роботу, але щомісяця отримувала зарплатню. Так тривало до 2021 року. Урешті їй незаконно сплатили майже чверть мільйона гривень. 

"У листопаді 2019 року чоловік, який на той момент був діючим ректором одного з харківських вишів, працевлаштував до себе на роботу свою знайому. Однак призначення на посаду було фіктивним — фактично жінка роботу не виконувала і навіть не з’являлась на робочому місці. При цьому їй нараховувався трудовий стаж і щомісячно виплачувалась заробітна плата. Посадовець взагалі не мав права працевлаштовувати жінку на посаду, тому що вона не надала жодних документів, які підтверджують у неї наявність вищої освіти, тож обвинувачений безпідставно підписував документи на отримання заробітної плати знайомій. З листопада 2019 по 2021 рік "співробітниця" вишу незаконно "заробила" майже 250 тисяч гривень", — повідомили у пресслужбі Харківської обласної прокуратури.

Ексректору повідомили підозру у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого повторно, а також службового підроблення (ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України). Його судитимуть у Дзержинському суді Харкова. Якщо його провину доведуть у суді, йому загрожує до восьми років позбавлення волі.

Як писав KHARKIV Today, "мертві душі" заробили у харківському університеті понад 14 мільйонів гривень. Цю схему придумав колишній ректор, а нині перший проректор вишу.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.