Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Мертві душі" заробили у харківському університеті понад 14 мільйонів гривень

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Колишній ректор і його знайомі отримували гроші за людей, які ніколи не працювали у виші.

Колишній ректор, а нині перший проректор одного з харківських університетів придумав схему заволодіння коштами вишу.

Одинадцять років тому він залучив двох посадових осіб будівельної фірми, із якою університет укладав багато контрактів. Співробітники з цієї фірми ніколи не працювали у виші, проте отримували не тільки заробітну плату, а і премії. Усі вони були знайомими або родичами організаторів оборудки.

"Схема полягала у зарахуванні на вакантні посади вишу так званих "мертвих душ", які фактично не виконували своїх службових обов’язків, але їм щомісяця безпідставно нараховувалась заробітна плата та премії. За такою схемою на посади робітників з обслуговування приміщень навчального закладу було зараховано 9 осіб, серед яких були родичі і знайомі організаторів протиправної оборудки", — повідомив речник УСБУ Харківщини Владислав Абдула.

Картки цих людей були у руках директор та виконроба будівельної фірми. Вони знімали готівку та привласнювали ці гроші. Іноді "бонуси" отримували дев'ятеро співробітників. Причому за цих людей державним коштом платили податки.

Схема працювала з 2011 до 2023 року, коли один з її організаторів був спочатку в. о. ректора, а згодом ректором, а зараз — першим проректором.

Експерти Національного наукового центру "Інститут судових експертиз ім. проф. М.С. Бокаріуса" підрахували збитків державі на загальну суму 14,3 млн грн.

Трьом організаторам — колишньому ректору, а також керівнику та виконробу приватної фірми — повідомили про підозру за ч. 4 та ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (розтрата майна, вчинена в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану). Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.