Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Прокуратура вимагає знести згорілий будинок для літніх людей у Харкові

Будівля стоїть на самовільно зайнятій землі.

Будівлю, де був нелегальний пансіонат для людей похилого віку, побудували самовільно, без належної проєктно-дозвільної документації.

До суду пред'явили позов в інтересах Харківської міськради до господаря будинку про повернення у відання територіальної громади землю на вулиці Нижня Гієвська (Холодногірський район) та знесення частини самовільно побудованого двоповерхового будинку, де під час пожежі загинули 15 людей похилого віку. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Прокурори кажуть, що вивчення стану дотримання вимог чинного законодавства показало порушення при використанні цієї земельної ділянки.

"Встановлено, що відповідна двоповерхова будівля, яка використовувалося для проживання людей похилого віку, частково розміщена на самовільно зайнятій земельній ділянці площею майже 260 кв.м. Харківська міськрада ще у 2008 році прийняла рішення про надання цієї земельної ділянки в оренду для обслуговування житлового будинку. Однак відповідний договір оренди у подальшому так і не був укладений", — розповіли там.

Слідство встановило, що двоповерхову будівлю, побудована у 2012 році, де розміщувався пансіонат для людей похилого віку, побудували самовільно, без належної проєктно-дозвільної документації. Будинок не введений в експлуатацію належним чином, електропостачання до нього провели самовільно, всупереч вимогам пожежної безпеки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сім'ям з Харківської області, які залишилися без даху над головою, потрібна допомога
 
Нагадаємо, 21 січня у двоповерховій будівлі, де був пансіонат для людей похилого віку, сталася пожежа, під час якої загинули 15 людей похилого віку. Зараз триває судовий розгляд справи щодо чотирьох чоловік, а саме господаря будинку, орендаря будинку, його дружини — директора закладу і адміністратора, за ч. 2 ст. 270 Кримінального кодексу України (порушення вимог пожежної безпеки).

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.