Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Продаж ліків на Харківщині: що змінилося з 1 квітня

Фото: аптека 911
Запровадили електронні рецепти, але список рецептурних препаратів не розширили.

Від 1 квітня рецептурні препарати в аптеці можна бути отримати не лише за паперовим, а і за електронним рецептом. 

Як повідомили у МОЗ, за рецептом продаватимуться приблизно 60% препаратів. Решту ліків, які не потребують обовʼязкового призначення лікарем, як і раніше, можна придбати в аптеці без спеціального рецепта.

"МОЗ не розширює перелік рецептурних ліків та не робить всі лікарські засоби рецептурними. Тобто всі ті ліки, що й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, з квітня можна буде отримати, скориставшись електронним рецептом", — підкреслили у відомстві.

Рецептурні ліки — це ті, які підлягають відпуску виключно за призначенням лікаря та призначаються на спеціальних рецептурних бланках.

Серед них:

— антибіотики;

— протисудомні засоби;

— гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні);

— препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб;

— деякі антигельмінтні препарати;

— деякі антигістамінні засоби;

— кроворозріджуючі препарати;

— антидепресанти, нейролептики та релаксанти;

— стероїдні лікарські засоби;

— деякі ліки проти болю, кашлю, заспокійливі.

Рецепт можна отримати за медичними показниками у профільних лікарів. Чи є препарат рецептурним, можна дізнатись на сайті Державного реєстру лікарських засобів.

Для цього необхідно:

  1. У пошуковому рядку ввести назву лікарського засобу або його міжнародну непатентовану назву (іншими словами – діючу речовину).
  2. Відкрити реєстраційне посвідчення відповідного лікарського засобу (крайня ліва колонка в таблиці).
  3. У профілі лікарського засобу знайти рядок "Умови відпуску". 
  4. Якщо в інструкції зазначено "За рецептом", для відпуску такого лікарського засобу в аптеці потрібен рецепт від лікаря.

У Департаменті охорони здоров’я ХОВА зауважили, що нововведення не стосуються населених пунктів, де ведуться бойові дії.

Перелік населених пунктів затверджений відповідним Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.  

"Закликаємо всіх пацієнтів у разі відсутності декларації звернутися до найближчої поліклініки для реєстрації в Електронній системі охорони здоров’я. Зберігайте спокій та бережіть своє здоров‘я", — зазначили в Департаменті охорони здоров’я ХОВА.

Як писав KHARKIV Today, введенням електронних рецептів хочуть контролювати відпуск рецептурних ліків та зробити процес призначення лікарських засобів більш прозорим й ефективним. Як розповіли у ХОВА, для того, щоб зареєструвати в електронній системі охорони здоров'я медзаклад, аптеку або лікаря-фізичну особу-підприємця, потрібно спочатку обрати медичну інформаційну систему. Знайти такі системи можна за посиланням тут.

До 31 березня аптеки мали підготуватись до переходу електронні рецепти та подбати про підключення до національної електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ).

Видавати електронні рецепти зможуть лікарі всіх спеціальностей, які працюють у державних, комунальних або приватних медзакладах, а також лікарі-ФОПи. Укладати договір із Національною службою здоров'я України для цього не потрібно.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.