Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Президент присвоїв звання Героя України льотчику, який загинув біля Ізюма

Фото: УП
Героєм України став Олексій Коваленко.

Олексій Коваленко захищав Київську, Чернігівську, Сумську та Харківську області.

Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання "Герой України" (посмертно) льотчику Олексію Коваленку, який загинув у місті Ізюм Харківської області. Відповідний указ від 26 лютого опублікований на сайті президента.

"За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові постановляю присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" Коваленку Олексію Олександровичу – майору (посмертно)", — сказано в указі.

Зазначимо, Олексій Коваленко народився у 1981 році у Запорізькій області. У 2003 році закінчив Харківський національний університет Повітряних сил України ім. Кожедуба (спеціальність — льотна експлуатація та бойове застосування літальних апаратів).

Служив у 7-й бригаді тактичної авіації ім. Франка на різних посадах — від старшого штурмана до начальника служби безпеки польотів служб.

У 2014 році відправився в АТО. Під час повномасштабного вторгнення продовжив службу, захищав небо України над Київською, Чернігівською, Сумською та Харківською областями. Здійснив 12 бойових вильотів.

22 березня 2022 року Олексій Коваленко загинув під час виконання бойового завдання біля Ізюма (Харківська область) — нанесення авіаудару по колоні та техніці окупантів. Його літак був збитий ворогом. Захиснику був 41 рік, у нього залишилася дружина та двоє дітей. Поховали бійця 25 вересня 2022 року у Хмельницькій області.

Як писав KHARKIV Today, президента просять присвоїти Героя України легендарному бойовому медику Євгену Храпку, що загинув на Харківщині.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.