Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Представники культури з Харківської області вимагають розпустити Наглядову раду УКФ

Фото: УКФ/ Facebook
Президенту, прем'єр-міністру і міністру культури написали листа.

Наглядова рада Українського культурного фонду вирішила фінансувати у 2021 році проєкти з більш низькими балами. Автори проєктів, які раніше пройшли відбір з більш високими результатами, написали листа з вимогою розпустити Наглядову раду.

47 представників українського культурного сектора та учасників конкурсного відбору проєктів-претендентів на отримання грантів Українського культурного фонду написали листа Президенту України Володимиру Зеленському, прем'єр-міністру України Денису Шмигалю і міністру культури і інформаційної політики Олександру Ткаченку, в якому обурилися останніми рішеннями Наглядової ради.

Серед тих, хто підписався під листом, є п'ять представників з Харківської області: Зміївська паперова фабрика (Харківська область) зі своїм проєктом "Паперовий шлях Змієва", харківські громадські організації THINK TANK UKRAINE (проєкт Kharkiv MeetDocs), ART DOT (проєкт Paradefest), "Людина, яка грає "(проєкт NonStopMedia X).

У листі наголошується, що на засіданнях 20, 22 і 24 травня Наглядова рада кардинально змінила результати незалежної експертизи і прийняла рішення не підтримувати значну частину проєктів програм "Культура. Туризм. Регіони", НОРД, "Аудіовізуальне мистецтво", "Аналітика культури", "Знакові події". Водночас, попередні стадії відбору проєкти пройшли і, як стверджують автори звернення, отримали високі результати. Члени Наглядової ради схвалили проєкти з більш низькими результатами.

"Зате будуть профінансовані проєкти, які за рішенням експертних рад мають меншу кількість балів і займають більш низькі місця у рейтингу. Це безпрецедентне перекроювання результатів незалежного конкурсу можна пояснити не інакше, як упередженістю і спробою замінити прозорі конкурсні процедури режимом "ручного управління", — підкреслили автори звернення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові влаштували перфоманс із творами Бетховена

Рішення Наглядової ради називають нелегітимними, оскільки вони порушують Закон України "Про Український культурний фонд". Наглядова рада не дала обґрунтування своїх рішень, позбавивши учасників конкурсу права на апеляцію і / або обґрунтування потреби у фінансуванні, не проінформувала про зміну пріоритетів і підходів до проведення конкурсного відбору.

Представники українського культурного сектора підкреслили: робота Наглядової ради Українського культурного фонду нового складу з самого початку викликала критику — коли тільки обирався виконавчий директор. На сьогоднішній день не підписаний жоден грантовий договір з проєктами, які повинна узгодити Наглядова рада, десятки проєктів організатори заморозили або перенесли на невизначений термін. Тому президента, прем'єр-міністра і міністра культури просять дати оцінку роботі Наглядової ради та розпустити її.

"Закликаємо Міністерство культури і інформаційної політики України втрутитися у ситуацію, яка склалася, детально проаналізувати дії нового складу Наглядової ради Фонду щодо підтримки проєктів у рамках конкурсних програм 2021 року і вжити заходів щодо нейтралізації їх негативних наслідків. Вимагаємо розпуску Наглядової ради УКФ, скасування її рішень, прийнятих з порушенням законодавства і нормативних документів Фонду, і притягнення винних до відповідальності", — підсумували у листі.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.