Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Працювали під вибухи з ліхтариками на лобі – як у перші дні війни Салтівський м'ясокомбінат годував харків'ян

У перші дні війни магазини у місті не працювали, завод роздавав людям ковбасу прямо з машин

Салтівський м'ясокомбінат не припиняв своєї діяльності навіть перебуваючи в епіцентрі військових дій. Керівництво підприємства облаштувало бомбосховище, відпрацювало логістику доставки працівників на роботу, внаслідок чого тисячі мешканців Салтівки та інших районів міста мали змогу отримувати свіжу продукцію. Часто завершувати виробничі цикли працівникам доводилося із ліхтариками на лобі. Про це стало відомо з інтерв'ю директора СМК Ольги Махотки медіа "Думка".

1
Директор СМК Ольга Махотка.

"Дуже багато до нас зверталися за продовольчою допомогою. Магазини не працювали, люди панікували, що нічого не можуть купити. Де могли ми відкривали свої магазини, звідти реалізовували. Доходило до того, що наймали машину, відчиняли двері та починали роздавати та продавати прямо там. Якісь вироби (те, що неможливо зберігати довго без певних умов – ред.) прямо через ворота комбінату віддавали. Вишикувалася черга з мешканців прилеглих районів", – розповіла Ольга Махотка.

Ще до війни комбінат мав патронатні інтернати та ветеранські організації. Через іменний благодійний фонд власника підприємства Дениса Парамонова їм регулярно надавалася допомога. Не припинили дбати про підопічних та з початком війни на Харківщині.

1

"Денис Юсупович дав команду – надавати допомогу всім, хто потребує, допомагати харчовими продуктами, усім, що потрібно, що в наших силах. Була, наприклад, організація інвалідів: керівник виїхав, а люди залишилися. Їм не було кому допомогти. Наші співробітники відвозили їм продукти, щоб вони могли якось прогодуватись, протриматися. У мене кожні десять хвилин хтось просто приходив на прохідну: "Допоможіть, будь ласка, ми така-то організація", - розповіла Ольга Махотка.

Допомогу нужденним Ольга Махотка назвала соціальною місією підприємства та Благодійного фонду Дениса Парамонова. Вона розповіла, що незважаючи на падіння доходу заводу, з 24 лютого 2022 року допомога людям стала ще більшою.

1

Зазначимо, що СМК не припинив свою діяльність навіть після попадання ракети в один із цехів на Салтівці.

Нагадаємо, що однойменний Благодійний фонд було засновано харківським підприємцем Денисом Парамоновим у 2020 році з метою підтримки науки, культури, спорту та збереження національної спадщини України. Серед найвідоміших проєктів меценатської організації – відновлення Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди. Після повномасштабного вторгнення рф Фонд переорієнтував свою діяльність на допомогу мешканцям, які так чи інакше постраждали внаслідок бойових дій на території України.

1
Склади та цех СМК після обстрілу.


 

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.