Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Повернення до аудиторій. Як вчитимуться харківські студенти?

Иллюстративное фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Дозволили майже все, але великі аудиторії поки що залишаться закритими.

Університети Харкова виходять з карантину. Студенти будуть жити у гуртожитках, вчитися очно в аудиторіях і навіть влаштовувати свята. Деякі обмеження усе-таки збережуться.

До початку нового навчального року залишився тиждень. Студенти повертаються до гуртожитків, а університети готують свята для першокурсників. Карантинних умовностей майже не залишилося.

ПЛР-тест не потрібен

Лічені дні до початку занять, до гуртожитків вже з'їжджаються першокурсники і старші студенти, за якими на час карантинів і канікул зберегли їх місця. Ніяких особливих умов для допуску до занять і поселення у гуртожиток не буде у жодному виші — з Міністерства освіти і науки не надходило розпоряджень. Заселитися до гуртожитку можна без тесту і вакцинації. Але, як виявилося, є винятки.

У одному з харківських паблік мати курсанта-першокурсника Харківського Національного університету внутрішніх справ поскаржилася на те, що від юнаків вимагають зробити ПЛР-тести перед тим, як відправитися на табірні збори, які проходять з 25 серпня до 11 вересня. Крім звичних для курсантів-першокурсників предметів — змінного одягу, канцелярського приладдя та ліхтарика — вони нібито повинні мати висновок про негативний ПЛР-тест.

первокурсники
Цього року першокурсники почнуть вчитися разом з іншими. Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

"Там кажуть, що не допустять дітей до табірного збору без довідки ПЛР і, отже, відрахують з університету! Це 1000 гривень. Нам обіцяли, що у дітей візьмуть ПЛР у поліклініці для поліцейських безкоштовно!", — обурюється мати курсанта, що побажала залишитися невідомою .

В університеті це звинувачення спростовують. ПЛР-тест бажаний, оскільки курсанти живуть у тісному контакті у казармах, але не обов'язковий.

"Ніяких дурниць не буде, ніхто нікого не відрахує. ПЛР-тест бажаний, але не обов'язковий. Ми розуміємо, що у сільській місцевості це просто неможливо зробити. Є наша поліклініка, вона включиться, наші лікарі будуть оглядати курсантів", — розповів KHARKIV Today ректор ХНУВС Валерій Сокуренко.

За його словами, у казармах і аудиторіях поставлять рециркулятор — бактерицидні очищувачі повітря, інших противоковідних заходів не буде. В університеті покладаються на те, що майбутні поліцейські — люди здорові. Серед тих, хто підхопив коронавірус минулого навчального року, курсантів було менше 5%.

Без великих аудиторій

В університетах готуються почати навчальний рік зі свят для першокурсників, яких минулого року не було. У вересні 2020- го року навчальний курс для них почався вже після 15 вересня. Тим, хто вступив цьогоріч, пощастило більше. 31 серпня у актовому залі Медичного університету пройде урочиста посвята у першокурсники, таке ж свято запланували і у ХНУ ім. Каразіна і у багатьох інших вишах.

"На сьогоднішній день збираємося провести посвяту студентів. Немає ніяких вказівок обмежувати заняття і заходи, ми у "зеленій" зоні карантину",  розповів KHARKIV Today ректор Харківського державного університету харчування та торгівлі Олександр Черевко.

Співробітників цього вишу більше можливих карантинів хвилює інша проблема університет увійшов до складу Харківського державного біотехнологічного університету. Посвята у студенти 2021 року — остання, яке тут проведуть самостійно, а не як частиною великого нового вишу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як почнеться навчальний рік у школах Харкова у "зеленій" зоні

Поки що єдине обмеження для всіх університетів — заборона на заняття у великих аудиторіях.

"Лабораторні роботи та практичні заняття будуть проходити у групах не більше 20 чоловік, а лекції — в онлайн-форматі", — розповів KHARKIV Today ректор НТУ "ХПІ" Євген Сокол.

Ректори з тривогою говорять про можливу вимогу від уряду прищепити більшість співробітників. 28 липня Кабмін затвердив постанову, згідно з якою при переході області до "жовтої" чи "червоної" карантинної зони навчальні заклади зможуть працювати офлайн тільки у тому випадку, якщо 80% співробітників будуть вакциновані.

"На жаль, це — дуже велика цифра, для нашого університету, п'ять тисяч співробітників. Ми навіть відкрили в університеті міський пункт вакцинації, щоб співробітники безпосередньо на робочому місці могли отримати вакцину, але, на жаль, не всі хочуть вакцинуватися, а деякі поки у відпустці", — повідомив KHARKIV Today проректор ХНУ ім. Каразіна Анатолій Бабічев.

Бабичев
Анатолій Бабічев вважає, що прищепити 80% співробітників університету буде непросто. Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

Немає належної кількості вакцинованих і у Педагогічному університеті, але там сподіваються на те, що справа піде веселіше, коли співробітники повернуться на роботу.

"Ніяких листів про те, скільки співробітників повинно бути вакциновано, нам не надходило. Вакцина є для наших співробітників, приймальну комісію всю вакцинували ще перед початком вступної кампанії. Більше 100 людей вже щеплені, але більшість співробітників у відпустках, можливо, хтось вакцинувався в інших містах під час відпочинку", — говорить в. о. ректора Харківського національного педуніверситету Юрій Бойчук.

Високим рівнем вакцинації співробітників може похвалитися ХНУВС, там зробили щеплення 82% викладачів і інших працівників. Це — виключення з правил, тому харківські студенти повинні бути готові піти на домашнє навчання, як тільки епідеміологічна обстановка погіршиться.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.