Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Повернення до аудиторій. Як вчитимуться харківські студенти?

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Дозволили майже все, але великі аудиторії поки що залишаться закритими.

Університети Харкова виходять з карантину. Студенти будуть жити у гуртожитках, вчитися очно в аудиторіях і навіть влаштовувати свята. Деякі обмеження усе-таки збережуться.

До початку нового навчального року залишився тиждень. Студенти повертаються до гуртожитків, а університети готують свята для першокурсників. Карантинних умовностей майже не залишилося.

ПЛР-тест не потрібен

Лічені дні до початку занять, до гуртожитків вже з'їжджаються першокурсники і старші студенти, за якими на час карантинів і канікул зберегли їх місця. Ніяких особливих умов для допуску до занять і поселення у гуртожиток не буде у жодному виші — з Міністерства освіти і науки не надходило розпоряджень. Заселитися до гуртожитку можна без тесту і вакцинації. Але, як виявилося, є винятки.

У одному з харківських паблік мати курсанта-першокурсника Харківського Національного університету внутрішніх справ поскаржилася на те, що від юнаків вимагають зробити ПЛР-тести перед тим, як відправитися на табірні збори, які проходять з 25 серпня до 11 вересня. Крім звичних для курсантів-першокурсників предметів — змінного одягу, канцелярського приладдя та ліхтарика — вони нібито повинні мати висновок про негативний ПЛР-тест.

первокурсники
Цього року першокурсники почнуть вчитися разом з іншими. Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

"Там кажуть, що не допустять дітей до табірного збору без довідки ПЛР і, отже, відрахують з університету! Це 1000 гривень. Нам обіцяли, що у дітей візьмуть ПЛР у поліклініці для поліцейських безкоштовно!", — обурюється мати курсанта, що побажала залишитися невідомою .

В університеті це звинувачення спростовують. ПЛР-тест бажаний, оскільки курсанти живуть у тісному контакті у казармах, але не обов'язковий.

"Ніяких дурниць не буде, ніхто нікого не відрахує. ПЛР-тест бажаний, але не обов'язковий. Ми розуміємо, що у сільській місцевості це просто неможливо зробити. Є наша поліклініка, вона включиться, наші лікарі будуть оглядати курсантів", — розповів KHARKIV Today ректор ХНУВС Валерій Сокуренко.

За його словами, у казармах і аудиторіях поставлять рециркулятор — бактерицидні очищувачі повітря, інших противоковідних заходів не буде. В університеті покладаються на те, що майбутні поліцейські — люди здорові. Серед тих, хто підхопив коронавірус минулого навчального року, курсантів було менше 5%.

Без великих аудиторій

В університетах готуються почати навчальний рік зі свят для першокурсників, яких минулого року не було. У вересні 2020- го року навчальний курс для них почався вже після 15 вересня. Тим, хто вступив цьогоріч, пощастило більше. 31 серпня у актовому залі Медичного університету пройде урочиста посвята у першокурсники, таке ж свято запланували і у ХНУ ім. Каразіна і у багатьох інших вишах.

"На сьогоднішній день збираємося провести посвяту студентів. Немає ніяких вказівок обмежувати заняття і заходи, ми — у "зеленій" зоні карантину", — розповів KHARKIV Today ректор Харківського державного університету харчування та торгівлі Олександр Черевко.

Співробітників цього вишу більше можливих карантинів хвилює інша проблема — університет увійшов до складу Харківського державного біотехнологічного університету. Посвята у студенти 2021 року — остання, яке тут проведуть самостійно, а не як частиною великого нового вишу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як почнеться навчальний рік у школах Харкова у "зеленій" зоні

Поки що єдине обмеження для всіх університетів — заборона на заняття у великих аудиторіях.

"Лабораторні роботи та практичні заняття будуть проходити у групах не більше 20 чоловік, а лекції — в онлайн-форматі", — розповів KHARKIV Today ректор НТУ "ХПІ" Євген Сокол.

Ректори з тривогою говорять про можливу вимогу від уряду прищепити більшість співробітників. 28 липня Кабмін затвердив постанову, згідно з якою при переході області до "жовтої" чи "червоної" карантинної зони навчальні заклади зможуть працювати офлайн тільки у тому випадку, якщо 80% співробітників будуть вакциновані.

"На жаль, це — дуже велика цифра, для нашого університету, п'ять тисяч співробітників. Ми навіть відкрили в університеті міський пункт вакцинації, щоб співробітники безпосередньо на робочому місці могли отримати вакцину, але, на жаль, не всі хочуть вакцинуватися, а деякі поки у відпустці", — повідомив KHARKIV Today проректор ХНУ ім. Каразіна Анатолій Бабічев.

Бабичев
Анатолій Бабічев вважає, що прищепити 80% співробітників університету буде непросто. Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

Немає належної кількості вакцинованих і у Педагогічному університеті, але там сподіваються на те, що справа піде веселіше, коли співробітники повернуться на роботу.

"Ніяких листів про те, скільки співробітників повинно бути вакциновано, нам не надходило. Вакцина є для наших співробітників, приймальну комісію всю вакцинували ще перед початком вступної кампанії. Більше 100 людей вже щеплені, але більшість співробітників у відпустках, можливо, хтось вакцинувався в інших містах під час відпочинку", — говорить в. о. ректора Харківського національного педуніверситету Юрій Бойчук.

Високим рівнем вакцинації співробітників може похвалитися ХНУВС, там зробили щеплення 82% викладачів і інших працівників. Це — виключення з правил, тому харківські студенти повинні бути готові піти на домашнє навчання, як тільки епідеміологічна обстановка погіршиться.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.