Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Полонений росіянин ремонтує техніку для Збройних Сил України на Харківщині

Скрин відео
Він єдиний з екіпажу танку, хто вижив після ракетного удару.

Механіку-водію було страшно здаватися в полон.

Колишній російський танкіст лагодить покинуті танки збройних сил Російської Федерації для української армії на околицях Ізюму. Про це повідомляє Deutsche Welle Україна. Олексій народився у Єкатеринбургу, пішов до російської армії через борги, але тепер повертатися в Росію не планує. 

"Я був танкістом, механік-водій. Багато російської техніки, так. Але я знаю по собі, скільки техніки сюди приїздило — з 30 танків, що приїздять, 15 тільки у стані до бою йти, а інші — лише ремонт. То прилади не працюють, у когось — звʼязок внутрішній. Коли я тільки записався — це чотири місяці тому, поки навчили мене на техніку. Тут побув, напевне, дні три там, танк зламався, не зміг доїхати трохи. Їхав на танку, мене з ракети підбили. З екіпажу один я живий залишився. Потім змайстрував білий прапор, вирішив усе ж здатися українцям. Було, звісно, дуже страшно здаватися, тому що нам говорили, що допитують, катують, вбивають, що тут американці, найманці, що мирне населення, яке було, давно евакуйоване. Тут немає нікого. Усі місцеві, а воюють прості люди", — розповів полонений.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У мобілізованих неподалік Харківщини росіян немає теплої форми та бронежилетів

Чоловік поділився причиною рішення піти на війну. Зараз він хоче залишитися в Україні назавжди. 

"Був у кредитах і єдиний був варіант — це вступити. Хотів, у принципі, на північ поїхати, але вийшло так, що відправили сюди. Якщо мені дозволять, я залишуся тут. Я розлучився, є в мене син та мати. Війна не вічна. Я сподіваюся, після війни, хоча б можна буде вже...", — пояснив танкіст. 

Росіянин звернувся до колишніх товаришів із закликом не йти на війну до України. 

"Хлопці, ви спершу дізнавайтеся хоча б мету, яку вам дають. Наприклад, не як у нас. Нас відправили на смерть, щоб подивитися, з якого боку стріляють. І тим більше, краще не воювати, а просто повернутися додому, тому що я бачив багато хлопців, які померли, по суті, не за батьківщину, а за фікцію", — повідомив полонений. 

Нагадаємо, росіянин прийшов на Харківщину пішки, щоб вступити до ЗСУ. Порушника кордону затримали. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.