Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Поліцейський-колаборант з Ізюма намагався сховатися на Дніпропетровщині

Фото: Харківська обласна прокуратура
Правоохоронці викрили чоловіка.

Після звільнення Ізюма колаборант переховувався на Дніпропетровщині.

Співробітники Служби безпеки України затримали жителя Ізюма, який під час окупації працював у так званому "відділі поліції" загарбників.

За даними слідства, до війни чоловік обіймав посаду судового розпорядника у суді Ізюма. Коли місто окупували, пішов працювати до "чергової частини відділення поліції №2 (дислокація м. Ізюм)". Він став "помічником оперативного чергового". На посаді займався контрольно-пропускним режимом та збереження зброї, зарплатню отримував у російських рублях. Крім того, чоловік здавав проукраїнських людей.

"Із середини липня до початку вересня 2022 року колаборант виконував в інтересах окупантів цілий комплекс протиправних обов'язків для становлення та функціонування каральних органів держави-агресора. Він підтримував контрольно-пропускний режим у відділку окупаційної псевдополіції, забезпечував збереження зброї, боєприпасів та спецзасобів, які були їм передані для залякування населення, приймав та опрацьовував звернення місцевих жителів. Також, за наявною інформацією, ворожий поплічник допомагав рашистам збирати інформацію про місцевих жителів, зокрема учасників руху опору", — розповів речник Управління Служби безпеки у Харківській області Владислав Абдула.

Після деокупації колаборант намагався сховатися у Дніпропетровській області, проте його викрили та затримали. Слідчі оголосили чоловікові підозру за ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 15 років тюрми та конфіскацію майна. Чоловік знаходиться під вартою.

Як писав KHARKIV Today, судитимуть поліцейського з Вовчанська, який працював на окупантів. Колаборант переховується на території Росії.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.