Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Перший в Україні перемелювач мін працює на Харківщині

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
Armtrac-400 перебиває міни без детонації.

Машина може виконувати задачі, які є ризикованими для саперів. 

Машина для розмінування Armtrac перемелює міни на глибині до 50 сантиметрів, зберігає життя саперам та цивільним. Такі переваги зокрема є у машини для механізованого розмінування Armtrac-400, яку отримали рятувальники Харківщини. З її допомогою зʼявилася можливість безпечно розмінувати території з високою рослинністю, великі площі касетного замінування. Нині така машина у країні одна, працюватиме у Харківській області. До України мають доставити ще п'ять таких машин. Вартість однієї перевищує 18 мільйонів гривень. Про це повідомило "Суспільне". 

"На сьогодні значні площі нашої держави забруднені мінами та вибухонебезпечними предметами. І, на жаль, щодня наші піротехніки, наші сапери зазнають ушкоджень, іноді гинуть, на жаль. Тому механізована машина розмінування Armtrac-400 нам дуже потрібна, тому що вона може виконувати такі задачі, які для людини становлять великий ризик. Зрізати травʼяний покров і потім вже іти на глибину до 50 сантиметрів, вона може знищувати всі вибухонебезпечні предмети, які знаходяться як на землі, так і заховані під землею", — розповів провідний фахівець відділу контролю якості розмінування Арсеній Дядченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стан піротехніків, які підірвалися на міні в Харківській області, дуже важкий

Машина витримує підрив протитанкової міни типу ТМ-62 і може розміновувати до 2400 квадратних метрів на годину. 

"Навчали нас британські інструктори, тут усього два джойстики — джойстик уперед, назад, вліво, вправо, як у компʼютерній грі та джойстик, щоб керувати даним ротором (обертовою частиною). Є кондиціонер для роботи в жарких умовах, є пічка — ми випробовували, дуже добре гріє. Головна мета даного робочого органу — не підірвати міну при наїзді. А машина, коли повільно йде, вона повинна перебивати міну без детонації. Але, як запевняють нас конструктори, і, як ми на багатьох відео впевнились, що цей ротор дуже надійний і він витримує підрив протитанкової міни типу ТМ-62 у металевому корпусі. Будь-то протитанкові міни фугасної дії, будь-то протипіхотні міни фугасної, осколкової дії, вибухонебезпечні предмети, вибухонебезпечні залишки війни — для будь-якого типу вибухонебезпечного предмету, що може бути в нашій рідний землі, ця машина їх може знищувати. І, звичайно, розтяжки, які можуть стояти в посадках, вона може знімати саме вибухом. Але робочому органу нічого не буде, він досить надійний. Зубці тут сталеві, спеціальна в них напайка є, так званий побідит (твердий сплав). Окрім цього шнекового (вал з гвинтоподібними виступами на його боковій поверхні) робочого органу, є ще ланцюговий робочий орган. Тобто, ланцюги, які також виконують ту саму функцію, що і шнек, але більше в умовах, коли ми не знаємо, що в землі. Каміння може бути, труби. Також машина обладнана спеціальною кабіною з бронесклом товщиною 40 міліметрів. Ця машина витримала вже більше 6000 підривів на протитанкових мінах. Саме цей робочий орган витримав 6000 підривів. У свої 18 років дана машина виглядає, на мій погляд, чудово, як у технічному стані, так і в зовнішньому вигляді", — поділився Арсеній Дядченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Житель Харківської області підірвався на міні

Машина може їхати самостійно, без знаходження людини всередині.

"Ми можемо ввімкнути круїз-контроль, можемо поставити передачу і машина сама буде їхати до нас. Ця машина збереже дуже багато життів, життів наших саперів, життів цивільного населення і допоможе пришвидшити розмінування території України. Це перша машина, яку нам поставили наразі в Україну. Але планується передача ще пʼяти машин, саме компанії Armtrac. Дана машина коштувала понад 18 мільйонів гривень, за рахунок цільових коштів, які надходили до фонду UNITED24. Уся світова спільнота намагалася зібрати кошти, допомогти Україні, тому що весь світ розуміє наразі наші потреби, весь світ намагається нам допомагати і, я думаю, що разом ми поберемо всіх наших ворогів", — поінформував співробітник ДСНС.     

Нагадаємо, протягом доби піротехнічні підрозділи Держслужби з надзвичайних ситуацій забрали та знешкодили 291 вибухонебезпечний предмет на Харківщині.    

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.