Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Перейменування Первомайського піде на нове коло

Ілюстративне фото: Первомайська міськрада
Питання розглянули на сесії.

Не вистачило одного голосу, аби відправити клопотання щодо перейменування до обласної ради.

28 вересня на сесії Первомайської міської ради депутати знову не підтримали питання "Про затвердження клопотання до Харківської обласної ради щодо внесення подання до Верховної Ради України про перейменування міста Первомайський Харківської області". У клопотанні йшлося про надання місту назви Добродар, яке двічі підтримали мешканці Первомайського під час громадського обговорення.

На сесію прийшли 15 депутатів із 26. Питання про затвердження клопотання щодо перейменування міста підтримали 13 депутатів. Однак для ухвалення рішення потрібен був ще один голос. Не підтримав рішення депутат від "Блоку Кернеса — Успішний Харків" Віктор Намчук, який напередодні у відеозверненні заявив, що наполягатиме прибрати це питання з порядку денного. Ухвалити клопотання у Первомайському намагаються учетверте. Після чергового провалу голосування питання знову винесуть на розгляд на наступній сесії.

"Уже чотири рази не вдається. Будемо ще раз робити спробу. Нам поки що не вистачає одного голосу. Я знаю, що деякі депутати ще не повернулися, хтось у домашніх справах, хтось з інших причин. У мене явка була 15 депутатів із 26. А для ухвалення рішення треба 14 голосів. Тому, можливо, хтось з'явиться на сесії. Ті, що не ходять, здебільшого представники "ОПЗЖ", вони й не голосують. Але там ресурс ще є. Будемо працювати далі", — розповів KHARKIV Today мер Первомайського Микола Бакшеєв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутати саботують перейменування міста Первомайський

Виносити питання щодо затвердження клопотання про перейменування міста можуть безліч разів. Однак після 27 січня, якщо воно не буде ухвалене, Верховна Рада розгляне питання й без клопотання. До цього місту дали час для проведення громадських слухань, аби воно добровільно визначилося з новою назвою. У Первомайському процедуру провели. Жителі під час двох обговорень віддали голоси за "Добродар", однак процес саботують депутати.

Питання про клопотання до облради щодо перейменування будуть виносити на сесію до грудня включно, якщо його так і не ухвалять.

"Двічі у нас проходить назва Добродар. Населення має одну й ту саму думку. Ми керуємося результатами двох громадських обговорень, вони співпадають. Принаймні я, все, що від мене вимагає закон, із цього приводу зробив. Це все одно ресурси, увага, час. Я не бачу сенсу повторювати це ще декілька разів. Скоріше за все, з великою вірогідністю, так [винесемо питання на наступну сесію — ред.]. У нас сесія зазвичай останній четвер місяця", — сказав мер Первомайського.

Як писав KHARKIV Today, у Первомайському проводили голосування за нову назву міста наприкінці січня 2023 року. Топонімічна комісія відібрала 15 варіантів назв міста, за які могли голосувати мешканці. Після другого туру найбільше голосів набрав Добродар. Однак на сесії депутати провалили голосування.

За два місяці, 29 червня, Микола Бакшеєв знову виніс на голосування питання щодо надання Первомайському назви Добродар. Однак і цього разу голосів не вистачило. У липні у Первомайському почали громадське голосування за нову назву міста. Найбільше голосів знову віддали назві Добродар. Однак на сесії 27 липня депутати не підтримали нову назву.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.