Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Перевірка МОЗ: в яких лікарнях Харкова знайшли порушення

Иллюстративное фото: ХОГА
У Харківській обласній державній адміністрації розповіли про результати перевірки лікарень.

Перевіряючі знайшли невідповідності в цифрах за кількістю кисневих ліжок у двох міських і двох відомчих лікарнях. Місця є, але їх неможливо використовувати.

30 і 31 березня за дорученням міністра охорони здоров'я України Максима Степанова експерти перевірили 13 лікарень Харкова та області, які розташовані на території міста. У деяких лікарнях виявили невідповідність ліжок з киснем, які внесені в систему звітності Med Data, і є насправді. Про це повідомила директорка Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров'я України Вікторія Мілютіна.

"Під час візитів аналізували готовність. Подивилися кількість ліжок, виділених фактично, фактично забезпечених киснем, без кисню і зайнятих. По кожній лікарні зробили висновки, наскільки ліжка відповідають заявленим. В обласних кількість ліжок, забезпечених киснем, повністю відповідає заявленим. У лікарнях міських була невідповідність", — сказала Мілютіна.

Невідповідність по ліжках з киснем знайшли в Харківській міській клінічній багатопрофільній лікарні №25. У Med Data значилися 250 ліжок, хоча насправді їх — 238.

У Харківській міській клінічній багатопрофільній лікарні №18 було 53 ліжка для хворих коронавірусом і готове відділення для інших заявлених місць (це — 110 ліжок), проте госпіталізувати пацієнтів на частину ліжок не можна, оскільки не вистачає медичного персоналу. Тобто, в системі Med Data ліжка відображаються, але насправді порожні.

Невідповідності знайшли і в залізничних лікарнях, різниця була в сотнях.

"У першій лікарні 130 ліжок фактично виділено і надає допомогу, у другій лікарні — 100 ліжок. А має бути 300 і 400", — пояснила Мілютіна.

За словами заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Михайла Черняка, фінансування залізничних лікарень відновлено, вирішується питання з електромережами та браком медичного персоналу (кілька лікарів відрядили до цих лікарень).

"Ми в постійній комунікації і з виконувачем обов'язків директора "Укрзалізниці", і з медичним директором. На сьогодні повернуто фінансування, повністю забезпечені грошима, які надходять від Національної служби здоров'я України. Домовляємося, щоб ті ліжка, які визначені під госпітальну базу, щоб був знайдений ресурс і можливість "Укрзалізниці" щодо розширення ліжок у цих двох лікарнях. Бачимо, що є в цьому потреба, може бути. Були залучені фахівці "Укрзалізниці", допомагали з електричною розводкою. Останнім часом ми їм додали людей, у них було недостатньо медичних працівників, вони сформували додаткові бригади, щоб обслуговувати ту кількість ліжок", — сказав Черняк.

Заступник голови Харківської ОДА пояснив: вважати, що ліжка були "додуманими", не можна, оскільки вони фактично є, але не використовуються для пацієнтів з коронавірусом. Причин цьому називає кілька.

"Інша справа, що вони не використовуються сьогодні безпосередньо під коронавірус. Причини є різні. По-перше, брак кадрів, по-друге, недолік потужності мережі, яка зможе витримати навантаження, точок стаціонарного кисню. Але багато організовано ліжок, які забезпечені концентраторами", — зазначив Черняк.

Перший тиждень залізничні лікарні не просять грошей у області, оскільки профінансовані НСЗУ. Черняк називає це "маленькою, але перемогою".

Як повідомила Мілютіна, планується моніторинг інших лікарень для пацієнтів з коронавірусом. Інформацію про результати перевірки направили до Міністерства охорони здоров'я.

Як зазначив радник голови Харківської обласної державної адміністрації Олександр Галацан, перевірки проводили не через некоректні дані про кисневі ліжка.

"Моніторинг проводили, тому що в останні два тижні в засобах масової інформації було багато повідомлень, що в Харківській області напружена ситуація із захворюваністю і госпіталізацією. Тому провели моніторинг, але не тому, що були некоректні дані", — підкреслив Галацан.

Нагадаємо, 29 березня міністр охорони здоров'я Максим Степанов підписав розпорядження про перевірку опорних лікарень Харкова та Одеси. Мета перевірки — верифікація даних, які подають ці лікарні в інформаційно-аналітичну систему Med Data. Ревізори рахували кількість ліжок, фактично виділених для госпіталізацій хворих коронавірусом; кількість ліжок, фактично забезпечених подачею кисню (централізовано і кисневими концентраторами); кількість зайнятих ліжок без кисню; кількість зайнятих ліжок, забезпечених подачею кисню (централізовано і кисневими концентраторами).

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.