Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

ООН створить фонд відновлення громад України. Село на Харківщині претендує на ці кошти

Циркуни. Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Циркуни поки залишаються у програмі відновлення з нуля.

Гроші на відновлення Циркунів планують витрачати, зокрема, з Фонду відновлення громад.

На конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference), яка проходить у Великій Британії, голова Державного агентства відновлення Мустафа Найєм, віцепрем'єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков і координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун домовилися про створення Фонду відновлення громад України. Частину грошей із цього фонду спрямують на відбудову шести населених пунктів, які увійшли до програми комплексної відбудови. Серед них — село Циркуни у Харківському районі.

"Фонд сприятиме тривалому відновленню та стійкості громад, а його ключовими напрямками стануть відновлення житла, критичної, соціальної інфраструктури, а також гуманітарне розмінування та підтримка місцевого бізнесу. З нього буде виділено фінансування на експериментальний проєкт відбудови населених пунктів, які найбільше постраждали внаслідок російського військового вторгнення: Тростянця, Циркунів, Бородянки, Мощуна, Посад-Покровського та Ягідного", — розповіли у Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України.

Протягом наступних п'яти років у Фонд відновлення громад хочуть залучити 300 мільйонів доларів. Стартовим фінансуванням мають стати 50 мільйонів доларів. Наразі Державне агентство відновлення презентувало загальну концепцію відбудову двох населених пунктів — Ягідне (Чернігівська область) і Посад-Покровське (Херсонська область). На відбудову цих, а також інших населених пунктів, потрібні додаткові гроші.

"Наша країна вперше стикається з такими масштабами руйнувань і необхідністю комплексної відбудови частини країни. Зараз Агентство відновлення надає перевагу пріоритетним проєктам, від реалізації яких напрямку залежить життєзабезпечення не лише окремих громад або територій, але країни в цілому. Залучення додаткових коштів на відбудову допоможе створити належні умови життя для наших громадян, а також сприятиме економічному зростанню України в цілому", — сказав Найєм.

Загалом на відновлення України ООН хоче виділити у 2024 році понад мільярд доларів.

У Держагентстві відновлення пояснили, що комплексна програма передбачає не лише відновлення будівель, а й  довгострокову реабілітацію населених пунктів. Згідно з програмою, у Циркунах планується:

  • будівництво центру громадської безпеки,
  • будівництво сільської ради та центру адміністративних послуг,
  • аварійно-відновлювальні роботи у Циркунівському ліцеї,
  • підтримка неурядових організацій для надання послуг з підтримки психічного здоров'я на рівні громади.

"Відновлення передбачає більше, ніж просто відновлення фізичної інфраструктури. вони охоплюють як м'які, так і жорсткі компоненти, звертаючись до різних аспектів для сприяння довгостроковій реабілітації та розвитку", — розповіли у Держагентстві.

ц

Як писав KHARKIV Today, 7 травня 2022 року стало відомо про звільнення села Циркуни.

У квітні 2023 року Кабінет міністрів України затвердив постанову, в якій визначив шість населених пунктів України, де відбуватиметься комплексне відновлення за новими принципами. Серед них були Циркуни. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль пояснив, що ці населені пункти будуть відбудовувати повністю, а не окремі будівлі.

Масштабний проєкт повної відбудови мав стартувати у Циркунах у середині літа. Однак 6 червня Олег Синєгубов повідомив, що у Харківській обласній військовій адміністрації розглядають питання про можливу заміну Циркунів на інший населений пункт. Причиною стала безпекова ситуація і щільне замінування. Станом на 19 червня Циркуни не були виключені з програми.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.