Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Окуповане селище Харківщини просить допомоги: немає світла, зв'язку, їжі, росіяни влаштовують репресії

Одними з тих, хто опинився у біді, знову стали жителі селища Вільча.

Увесь Вовчанський район (після адміністративної реформи увійшов до укрупненого Чугуївського району) відрізаний від України по річці Сіверський Донець.

Староста округу селища Вільча (Вовчанський район) Микола Лірський звернувся до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради Руслана Стефанчука, уповноваженої парламенту з прав людини Людмили Денісової, голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова. Селище, як і весь район, окуповане з перших днів війни. Тут немає світла, зв'язку, гуманітарної допомоги і ліків. У людей закінчуються гроші.

"У селищі Вільча, у якому проживає близько 2000 чоловік, зокрема внутрішньо переміщені особи, зараз створилася надзвичайна ситуація після окупації військами Росії. Жителі селища потребують гуманітарної допомоги: існує потреба у продуктах, ліках, засобах особистої гігієни. На сьогоднішній день відсутнє надходження пенсій через поштові відділення, не можна зняти кошти з банківських карток, немає електроенергії, відсутній мобільний зв'язок, інтернет, люди повністю не володіють інформацією про Україну. Така сама ситуація у всьому Вовчанську та селах району", — написав староста у Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти намагаються наступати за двома напрямками у Харківській області

За словами Лірського, у селищі Вільча працює пансіонат для літніх людей, яких не евакуювали. Шістдесят людей зі ста не можуть самостійно пересуватися.

"За відсутності електроенергії, з 7 квітня люди не можуть приготувати їжу (готують на дровах на вулиці), відсутня гаряча та холодна вода (тимчасово постачанням займається Вільчанський комбінат, воду на тракторі розвозять по домівках і у пансіонат)", — пояснив він.

Староста каже, що окупанти проводять репресії населення, примусово забирають учасників АТО, співробітників поліції, мисливців, у підприємців і фермерів відбирають автомобілі та техніку. Лірського як старосту села спецназівці Росії неодноразово схиляли до співпраці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чоловіків призовного віку викрадають на окупованих територіях Харківщини

"Розуміючи, що наступним їхнім кроком буде примус до співпраці силовими методами, тиск на мою сім'ю, яка потребує лікування, я змушений був виїхати з небезпечної зони. Під час евакуації наша колона була обстріляна окупантами, на жаль, є постраждалі", — розповів староста. .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Технічна вода та заборона на розмови по телефону. Як живе Ізюм в окупації

Лірський просить Володимира Зеленського про допомогу: допомогти з організацією "зеленого" коридору, надати гуманітарну допомогу людям і дати можливість безпечно виїхати із селища.

Нагадаємо, Вільча — це селище, побудоване на початку 1990-х років спеціально для переселених жителів однойменного села Поліського району Київської області, яке увійшло до зони відселення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.