Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Окупанти утримують у полоні до 40 жителів Вовчанська

Вовчанськ. Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Людей кинули до приміщення біля командного пункту ворога.

Полонених використовують як живий щит.

Російські окупанти захопили у полон та незаконно утримують до 40 жителів міста Вовчанськ. Це люди, які намагалися евакуюватися. Загарбники використовують їх як живий щит. Поряд із місцем, де утримують людей, знаходиться командний пункт ворога. Затриманих допитують окупанти, які представляються співробітниками Федеральної служби безпеки Росії. Про це повідомив начальник Слідчого управління Головного управління Нацполіції у Харківській області Сергій Болвінов в ефірі національного телемарафону увечері 16 травня.

"Нам відомо, що інших цивільних людей, які намагаються врятуватися, намагаються перейти з території, яку тимчасово займають росіяни, росіяни утримують в полоні. Вони цих людей, а за попередніми даними, це 35, а може, 40 чоловік, вони утримують в одному місці і фактично використовують їх як живий щит. Тому що поряд із цим місцем вони організували свій командний штаб. Нам відомо, що цих людей цивільних, яких утримують, вони допитують. Ті, хто їх допитують, називають себе працівниками ФСБ. Ми за цим фактом, як тільки отримали інформацію, розпочали розслідування. І дотепер, і сьогодні, і вчора поліцейські працюють у Вовчанську, евакуюють цивільних людей, рятують їхні життя", — сказав Болвінов.

За словами Болвінова, окупанти поміщають цивільних у підвальне приміщення, а потім перевозять в інший підвал, де утримують. Кількість полонених може збільшитися. Інформації щодо утримання там дітей наразі немає, полонені — це здебільшого пенсіонери.

"Ні, інформації про дітей у нас немає. В основному, залишилися літні люди, які сиділи та перебували до останнього, імовірно, не хотіли виїжджати, покидати свої домівки, проте через щільний обстріл все ж таки вирішили евакуюватися, і саме цих людей зараз утримують росіяни", — розповів Болвінов.

Як писав KHARKIV Today, вже відомо про кілька злочинів росіян на півночі Харківщини. Зокрема, у перший день наступу росіян у Вовчанську 10 травня зникли двоє київських волонтерів. За словами свідків, їх розстріляли російські військові.

У неділю 12 травня загарбники відстрелили палець 74-річному жителю Вовчанська. Чоловік каже, що росіяни вдерлися до нього додому та відкрили вогонь.

14 травня російський військовий упритул застрелив мешканця села Стариця у Вовчанській громаді. Також окупанти викрали у цьому селі ще одного цивільного.

16 травня міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив, що окупанти не дозволяли жителям Вовчанська виїжджати та стали викрадати їх і брати у полон, деяких розстрілювали. Свідків і постраждалих від російських військових просять повідомляти про злочини.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.