Окупанти розпочали перепис населення у Харківській області
Збором персональних даних займаються і колаборанти.
Інформацію від земляків, які нещодавно виїхали з тимчасово окупованих територій Ізюмщини, отримало місцеве видання "Обрії Ізюмщини".
Журналістам розповіли, що в селі Оскіл місцевий підприємець відкрив продовольчий магазин, ціни тримає на рівні довоєнного часу, хоча серед асортименту багато російських товарів, вони суттєво відрізняються якістю від українських. Закупівлі можна зробити лише у Куп'янську чи Сватовому. Пенсіонерам видали російські карбованці.
"Осколяни отримали пенсію російськими рублями по 10 000. Розрахунки за товари проводять як гривнею, так і рублями за курсом одна гривня дорівнює одному рублю", — повідомили "Обрії Ізюмщини".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські війська окопуються та зміцнюються у Харківській області
За їхньою інформацією, окупанти в Осколі кажуть, що вони потрапили на курорт. Одні розквартувалися на базі відпочинку біля річки, інші заселилися до сучасного приватного будинку з басейном, де у них проходять водні процедури, а у сусідньому будинку на галявині загарбники облаштували спортивний майданчик, де грають у футбол.
До того ж, окупанти почали проводити прихований перепис населення.
"Місцевих жителів за пайки виводять на роботу з розбору завалів на дамбі. Продуктові пайки видають тільки при пред'явленні паспортних даних, тим самим переписують населення", — пояснили журналісти.
У селі Співаківка російські солдати продовжують грабувати житло місцевих, забирають тварин, гранатами глушать рибу в Сіверському Дінці, чоловіків беруть у полон, а потім вербують переходити на бік російської армії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гауляйтер Ізюма розпорядився перейти на російську мову
"В Ізюмі "гуманітарну допомогу" видають і розподіляють через голів квартальних комітетів та голів об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, при видачі пайків роздають пропагандистську листівку "Ізюмський телеграф". З квартальними проводяться наради, на яких доводять інформацію про нові порядки та правила. Колаборанти продовжують збирати персональні дані жителів Ізюма. На автомобілях КП "Благоустрій" зробили трафарети "власність Ізюмської комендатури", — поділилися "Обрії Ізюмщини".
Місцеве видання повідомило, що попри відсутність інтернету та електрики ізюмчани знаходять можливість слухати українське радіо, а хто має світло, то дивляться по телевізору єдиний національний марафон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головним зрадникам Харківської області повідомили про підозру у держзраді
"Жителі Ізюмщини завдяки волонтерам все ж таки знаходять можливість виїхати з окупованої території, одні виїжджають на підконтрольну територію України, інші — через Росію до Європи, а потім в Україну. Ізюмчани, яким вдалося виїхати, говорять про те, що переважна більшість населення чекає на звільнення Ізюмщини від російських загарбників, хоча вистачає і тих, хто швидко прилаштувався до так званої "місцевої влади", — розповіли журналісти.
Нагадаємо, на початку квітня у селі Оскіл через підрив дамби підтопило кілька вулиць. Тоді вода піднялася до рівня середньої повені.