Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Об'єднання університетів у Харкові: студенти звернулися до Кабміну

Протест студентов и преподавателей ХНУБА. Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today

Харківський національний університет будівництва та архітектури хоче залишитися самостійним, щоб зберегти якість освіти архітекторів і будівельників.

16 вересня на сайті Кабінету Міністрів опублікували петицію про те, що студенти і викладачі Харківського національного університету будівництва та архітектури виступають проти приєднання до Харківського національного університету міського господарства ім. Бекетова. Петицію від імені студентів подала Дарина Пересада.

"Студентське співтовариство ХНУБА звертається до вас щодо ситуації, що склалася навколо вирішення долі нашої "альма-матер". Ми дуже стурбовані подіями останнього часу і категорично проти, щодо приєднання нашого вишу до ХНУМГ", — йдеться у зверненні до Кабінету Міністрів.

Досліджуючи історію питання у ХНУБА з'ясували, що у лютому 2021 року вийшло розпорядження керівництва про фінансову неспроможність вишу.

"З метою подолання кризи у травні, з ініціативи ради архітектурного факультету, двічі було проведено збори Вченої ради Університету, де двічі було підтверджено намір ініціювати входження ХНУБА у структуру Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут", — зазначено у зверненні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конфлікт університетів. Ректор "ХПІ" спростував слова колеги про укрупнення вишів

Автор петиції пояснив, головною ідеєю було збереження цілісності освіти архітекторів і будівельників, коли у студентів двох різних факультетів є безпосередня можливість професійного спілкування та отримання необхідних знань на кафедрах різних факультетів. Таку ініціативу про створення Інституту Архітектури і Будівництва, підтримало і керівництво ХПІ, і вчена рада цього вишу.

"3. вересня 2021 року за участю представника міністерства, але без участі ректорів ХНУБА і ХПІ, відбулися збори Ради ректорів Харківської області, де присутні віддали свій голос "за" пропозицію про об'єднання "ХНУБА і ХНУМГ". Але остаточне рішення за Кабінетом Міністрів України", — повідомили у зверненні.

За словами автора петиції, у ХНУБА вчиться близько 2000 студентів, які вступили до вишу для того, щоб отримати якісну освіту і стати справжніми експертами у своїх галузях. Тому студенти не підтримують об'єднання з ХНУМГ з кількох причин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені, на вихід! Чому у харківських університетах звільняють викладачів

У зверненні зазначено такі причини:

  1. Одна з умов об'єднання ХНУБА з ХНУМГ — реструктуризація викладацьких кадрів (факультетів і кафедр, носіїв унікальних методик проєктування і будівництва) і, як наслідок, знищення, а у кращому випадку розпорошення, унікальних освітніх методик. Таким чином, будуть назавжди втрачені столітні напрацювання у цих сферах, а відтак і майбутні кваліфіковані фахівці, які сьогодні навчаються у ХНУБА, а згодом працюватимуть в інтересах нашої держави та світу. Адже безліч стратегічних для держави споруд було побудовано за рахунок навчальної та наукової бази ХНУБА (ХІБІ) за участю випускників університету, викладачів і працюючих студентів.
  2. ХНУБА — другий у рейтингу архітектурних вишів України за 2021 рік, натомість ХНУМГ там взагалі немає.
  3. Серед абітурієнтів, студентів і випускників репутація двох вишів (ХНУБА і ХНУМГ) — абсолютно різна з багатьох позицій.
  4. У ХНУМГ немає спеціалізації "Реконструкція, реставрація архітектурних об'єктів". Якщо ХНУБА більше не буде існувати, то ситуація з реставрацією та збереженням пам'яток архітектури в Україні значно погіршиться.
  5. Об'єднання з ХНУМГ означає втрату навчальних корпусів ХНУБА. У головному корпусі на вулиці Сумській, 40 розташовані унікальні дослідні та експериментальні лабораторії, у яких проводяться дослідження, важливі для будівельної та інженерної сфери держави.

"Тож, вищевказане рішення Ради ректорів Харківської області ніяк не поліпшить якість підготовки фахівців у сфері архітектури та будівництва. А навпаки — знищить 90-річний досвід, яким могли б і далі користуватися викладачі та студенти ХНУБА", — йдеться у петиції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шлюб по любові? Ще два харківських університети об'єднуються

Автор звернення пропонує схвалити збереження ХНУБА як самостійного університету, заради збереження якості освіти архітекторів і будівельників. Якщо це неможливо — схвалити приєднання ХНУБА як самостійного цілісного інституту до структури НТУ "ХПІ".

"Ми, студенти, любимо наш Університет. Для нас — це другий дім, який ми не хочемо втрачати. ​​Як у батьківській квартирі, у будівлі на Сумській, 40, ми можемо отримувати знання, працювати, дискутувати, спілкуватися в атмосфері комфорту і порозуміння. Для нас це важливо", — зазначено у петиції.

Щоб звернення розглянули у Кабінеті Міністрів, воно має зібрати 25 тисяч підписів за 90 днів. Поки петицію підписали 894 людини. Підтримати звернення можна тут

Нагадаємо, 10 вересня студенти та викладачі Харківського національного університету будівництва та архітектури виходили на протест проти приєднання до Харківського національного університету міського господарства О.М. Бекетова.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.