Об'єднання харківських вишів: суд відмовився розглядати позов
Скасувати рішення уряду про створення Державного біотехнологічного університету, об'єднавши чотири, вимагав Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва.
7 вересня Окружний адміністративний суд Києва залишив без розгляду позов про визнання протиправним та скасування розпорядження уряду про створення Державного біотехнологічного університету. Про це повідомили на сайті вишу.
"У підготовчому засіданні позовну заяву повернуто без розгляду", — розповіли у біотехнологічному університеті.
Скасувати створення укрупненого вишу, який об'єднав чотири, вимагав ректор університету ім. В.В. Докучаєва Олександр Ульянченко. Ректор, який на час реорганізації залишився на посаді, розповів, що вишу належать 2,5 тисячі гектарів сільгоспугідь, понад 8 тисяч гектарів лісу і дендрологічний парк. Об'єднання Ульянченко вважає рейдерським захопленням землі. Про це повідомило "Суспільне".
"Всі заняття у нас практичні, вони проходять в умовах виробництва. Вони захоплять нашу землю, а далі вже пізно буде. Вони будуть думати, а що зробити з землею: віддати комусь, приватизувати. Ліквідація шкіл наукових, ліквідація факультетів. Вони по -іншому це бачать. Біотехнології у нас — це одна сота частка, чим займається сільське господарство", — пояснив Ульянченко.
Звинувачення у рейдерському захопленні вишу керівник укрупненого університету Руслан Тіхонченко заперечує.
"Це взагалі якась маячня. Яке може бути рейдерське захоплення, коли з державної власності в державну переходить? Аграрний факультет, найбільший, буде саме на базі Докучаєва. Ми з усіх вишів переводимо туди агрономію і агрономію підсилюємо саме на базі Докучаєва. Тому ім'я, якщо про це говорити, Докучаєва буде тільки укріплюватися", — вважає Тіхонченко.
За його словами, викладачів всіх об'єднаних вишів не скорочуватимуть, більше 70% погодилися укласти нові трудові договори, заощадити планують на утриманні адміністративних працівників — скільки звільнять, ще вирішують. За попередніми підрахунками, утримання нового вишу обійдеться державі більш ніж наполовину дешевше, ніж утримання чотирьох, проте точних цифр Тіхонченко не назвав.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені, на вихід! Чому у харківських університетах звільняють викладачів
Нагадаємо, 12 травня Кабінет Міністрів підтримав пропозицію Міністерства освіти про створення Державного біотехнологічного університету. До нього увійшли Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, Харківська державна зооветеринарна академія, Харківський національний аграрний університет імені В.В. Докучаєва та Харківський державний університет харчування і торгівлі.
1 вересня Державний біотехнологічний університет вперше відкрив двері для студентів. Тут навчатимуться понад 10 000 чоловік.