Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Обвинуваченого у державній зраді Романа Дудіна не судитимуть у Харкові

Фото: KHARKIV Today.
Колишнього керівника УБСУ Харківщини звинувачують у державній зраді.

Справу про державну зраду начальника УСБУ Харківщини передали до Шевченківського районного суду Києва.

Перше засідання по обвинуваченню Романа Дудіна відбудеться у понеділок 31 липня. Про це KHARKIV Today повідомив один із захисників Дудіна. Про переніс справи з Харкова до столиці просили судді й адвокати, прокуратура була проти.

"Так, справа розглядатиметься у Києві. Запрошуємо на засідання", - сказав адвокат Андрій Доманський.

Раніше справа з обвинувачення Дудіна була розподілена до Київського районного суду Харкова, на суддів Наталію Бородіну, Геннадія Зуба і наталію Єфіменко. Але вони зробили подання на Харківський апеляційний суд через відсутність допуску до справ із грифом "державна таємниця".

"Кримінальне провадження за обвинуваченням Дудіна містить відомості, що становлять державну таємницю. Водночас у місцевих судах Харківської області неможливий розгляд згаданого кримінального провадження, оскільки в суддів Київського районного суду м. Харкова, якому підсудне кримінальне провадження, відсутній допуск до державної таємниці. Більш того, у залах судових засідань судів Харківській області відсутні умови, які б забезпечували режим секретності слухання кримінального провадження, яке містить відомості, що становлять державну таємницю", - йдеться в ухвалі Верховного суду.

Захисник Дудіна просив перенести розгляд справи до Подільського суду Києва, де зареєстрований його підзахисний. Окрім того, у Києві живуть більшість свідків по справі.

25 липня Верховний Суд України відмовив адвокату Дудіна, але задовольнив подання харківських суддів і передав справу Дудіна до Шевченківського суду Києва.

Як писав KHARKIV Today, 12 липня обвинувальний акт стосовно колишнього начальника управління Служби безпеки України у Харківській області Романа Дудіна передали до суду. Його обвинувачують у державній зраді та правопорушеннях проти порядку несення військової служби.

Слідство встановило, що Дудін напередодні 24 лютого 2022 року знав про те, що існує висока ймовірність нападу Росії на Україну, попри це зайнявся саботажем.

Як писав KHARKIV Today, Президент України Володимир Зеленський звільнив начальника УСБУ в Харківській області Романа Дудіна 29 травня 2022 року, після приїзду до Харкова. Зеленський зазначив, що Роман Дудін не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни. Після звільнення Дудін опублікував кілька відео, де заявляв, що його "знесли" недоброзичливці. Власну провину не визнавав. Романа Дудіна затримали в одній з областей на заході України.

    Простий текст

    • Не дозволено жодних HTML теґів.
    • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
    • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.