Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Обміліле водосховище у Харківській області почали наповнювати

Фото: ХОГА
Вода з Краснопавлівського водосховища надходить до будинків 400 тисяч жителів регіону.

Закачаної до Краснопавлівського водосховища (Лозівський район) води вистачить мінімум на зиму.

10 грудня розпочалося наповнення Краснопавлівського водосховища. Про це повідомив тимчасовий виконувач обов'язків голови Харківської облдержадміністрації Олександр Скакун.

"Протягом тижня до Краснопавлівського водосховища каналом Дніпро — Донбас закачають близько 16 мільйонів кубометрів води. Цього достатньо, щоб безкризово пройти зимовий період", — розповів Олександр Скакун.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Харківводоканал" спростував інформацію про забруднення води

Вода з Краснопавлівського водосховища подається до Харкова (близько 20% усієї води, що споживається містом), Харківського, Дергачівського та Первомайського районів, а також до Лозової. Водойма наливна, воду до неї подають каналом Дніпро — Донбас. За регламентом такі роботи мають проводити двічі на рік — навесні та восени. Цієї весни водообміну не було, а минулої осені, незважаючи на те, що потрібні гроші були, до Краснопавлівського водосховища закачали значно менше за необхідну кількість води. Водойма обміліла, обсяг води у ній майже досяг критичної позначки.

Нагадаємо, 2 грудня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення дати 31 мільйон гривень на водообмін у Краснопавлівському водосховищі . Частину грошей (3 мільйони гривень) направлять із обласного бюджету.

Як писав KHARKIV Today, 9 листопада відсутність водообміну в Краснопавлівському водосховищі визнали надзвичайною ситуацією. Через критичну ситуацію без води могли залишитися півмільйона жителів Харківської області.

У жовтні 2020 року президент Володимир Зеленський підписав закон про виділення грошей на Краснопавлівське водосховище у Харківській області. На його наповнення спрямовували 99 мільйонів гривень.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.