Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Новий штам коронавірусу — у жителів Харкова і Лозівського району

"Омікрон" виявили у 40% відібраних проб.

До лабораторії Києва відправили 30 зразків біоматеріалу з Харківської області. У 13 із них виявили "Омікрон", у чотирьох — "Дельту".

14 січня у референс-лабораторії Києва підтвердили наявність нового штаму коронавірусу "Омікрон" у Харківській області — це зразки біоматеріалу з Харкова і Лозівського району. Жителі з новим штамом коронавірусу перебувають на амбулаторному лікуванні. Про це пише "Суспільне" з посиланням на директорку Харківського обласного центру контролю і профілактики хвороб Любов Махоту.

"У майже 40% від досліджуваних зразків виявили "Омікрон". Це зразки з Харкова і Лозівського району: дев'ятеро харків'ян і четверо — жителі Лозівського району, зокрема Близнюківської громади. Це все амбулаторні хворі", — сказала Махота.

За словами директорки Харківського обласного центру контролю іа профілактики хвороб, у Харківській області значно більше інфікованих "Омікроном", дослідження лише показує, що штам циркулює у регіоні. "Омікрон" характеризується коротким інкубаційним періодом — три дні, високою заразливістю, водночас меншим рівнем госпіталізацій і летальності порівняно з іншими штамами.

"При зараженні штамом "Омікрон" на 50% знижується ризик потрапляння до палати інтенсивної терапії. Він протікає легше", — зазначила Махота.

Незважаючи на збільшення випадків коронавірусу в Харківській області та зростання госпіталізацій, говорити про нову зону епіднебезпеки поки що рано, пояснює Махота, але до критичного показника регіон наближається.

Як писав KHARKIV Today, з підтвердженням нового штаму коронавірусу "Омікрон" у Харківській області розпочали підготовку медиків. З 17 січня у регіоні Міністерство охорони здоров'я і Харківський національний медичний університет запустили заняття для первинної, вторинної та третинної ланки з особливостями надання допомоги хворим на коронавірус з новими штамами. Заняття триватимуть тиждень, після цього медиків підготують до роботи з постковідними станами.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.