Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові зареєстрували випадок нового підвиду коронавірусу Kraken

Лікарі говорять про нову хвилю коронавірусу.

На Харківщині очікують швидке поширення нового підвиду коронавірусу Kraken.

22 березня у мешканця Харкова підтвердили коронавірус, викликаний штамом Omicron, лінія — XBB.1.5 (Kraken). Про це повідомили у Харківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

"До цього штаму у населення відсутній колективний імунітет, тому очікується швидке поширення вірусу серед мешканців області та значне зростання захворюваності на COVID-19", — пояснили у Центрі контролю.

За два тижні на Харківщині зросла захворюваність на коронавірус. За останні три дні, з 20 по 22 березня, зареєстрували 285 випадків COVID-19, при тому, що за весь попередній тиждень було 262 випадки. У Центрі контролю кажуть, що на зростання захворюваності вплинув початок розповсюдження у Харківській області нової лінії штаму Omicron — XBB.1.5 (Kraken). Саме Kraken став причиною росту захворюваності на коронавірус у світі. З приходом його на Харківщину оголосили про початок нової хвилі захворюваності на COVID-19. Мешканців регіону закликають дотримуватися маскового режиму, соціальної дистанції та своєчасно звертатися до медзакладів при виявленні симптомів хвороби.

"Зростання питомої ваги позитивних результатів при дослідженнях на SARS-CoV-2 методом ПЛР також свідчить про початок нової "хвилі" підйому захворюваності. Бережіть себе! Дотримуйтеся маскового режиму та соціального дистанціювання в громадських місцях. Своєчасно звертайтеся за медичною допомогою з початком хвороби. Підтвердження діагнозу дозволяє своєчасно розпочати необхідне лікування, уникнути важкого перебігу хвороби, зменшити ризик інфікування оточуючих", — зазначили у Центрі контролю.

Як писав KHARKIV Today, двома тижнями раніше серед захворілих на коронавірус у Харківській області було 35 дітей (13,4% від усіх випадків). Серед них — 14 дітей віком один рік і чотири одномісячні дитини. Вони інфікувалися від родичів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.