Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Новомет" взяв на практику харківських студентів

Коксовий завод "Новомет" запросив на практику студентів, щоб показати виробництво зсередини.

Студенти познайомилися з виробничим циклом та процесом модернізації на заводі "Новомет", взяли інтерв'ю у директора та співробітників, після чого підготують відповідні матеріали.

З 31 січня до 12 лютого студенти третього курсу факультету міжнародних відносин і журналістики Харківського національного економічного університету ім. Семена Кузнеця проходять практику. Цього року — на Коксовому заводі "Новомет". І для заводу, і для студентів-журналістів така взаємодія відбувається вперше. Як зазначає директор "Новомета" Максим Бондарев, завод працює відкрито і хоче показати це майбутнім журналістам, яких знайомить із виробництвом та процесом модернізації.

"Наше підприємство відкрите та зацікавлене у такому спілкуванні і з цим вишем, і з іншими. Це дозволяє нам показати підприємство зсередини, нашу відкритість, прозорість нашої діяльності, а майбутнім спеціалістам дозволяє не тільки теоретично дізнатися про якісь виробничі процеси, процеси взаємодії підприємства з навколишнім світом, громадськістю, державними органами, а й на практиці зіткнутися з цими моментами і більш детально зрозуміти їх для себе і, природно, у майбутньому використовувати у своїй професійній діяльності — у процесі висвітлення діяльності підприємства та його внутрішніх процесів", — пояснив Максим Бондарєв. .

ново
Директор "Новомета" Максим Бондарев

Як розповіла професор кафедри управління соціальними комунікаціями Харківського національного економічного університету ім. Семена Кузнеця Ірина Іванова, студенти ХНЕУ проходять практику на різних підприємствах та у відомствах —  Харківська митниця, Державна податкова служба, юридична служба. Практика на "Новометі" стала експериментом. Її проходять п'ятеро студентів. Їх готують до роботи журналістами, а також у пресслужбах приватних підприємств та державних установ. На заводі студенти роблять фото- та відеоматеріали, беруть інтерв'ю, навчаються створювати статтю, рекламу та рекомендацію. Після проходження двотижневої практики майбутні журналісти мають подати своєму куратору опублікований на якомусь ресурсі матеріал.

"На даному етапі це поки що експеримент. Підприємство велике, воно розвивається, воно надзвичайно цікаве з позиції пропагандистської, оскільки має непросту історію та досить складний імідж, він трансформується, як він змінюється на краще — це надзвичайно цікава історія, — каже Ірина Іванова. — Кожна студентка закріплена за певним відділом – відділ реклами, маркетингу, збуту. Вони самі вибирали, що їм більше подобається, і, відповідно, у кожної свій матеріал. Хтось знімає відео, хтось робить рекомендації щодо рекламування, хтось формує рекомендацію позитивного іміджу. Обов'язково на виході має бути медійний продукт — це і публікація, і відео, і фото".

Студенти знайомляться із виробництвом на заводі з інтересом. Одна з практиканток уже встигла взяти інтерв'ю у директора та головного інженера, тепер хоче поговорити з кимось із співробітників. Студентка відзначає різницю між заявами активістів про шкідливе виробництво та подібні публікації у деяких ЗМІ і тим, що насправді відбувається на "Новометі".

"Ми збираємо матеріал про виробництво. Люди дивляться на статті якісь, які пишуть активісти і не розуміють, що виробництво модернізується протягом року, там додаються якісь нові елементи. Це просто описується складними словами все, і людям, я думаю, було б простіше якимись простими словами пояснити це — що в нас щось нове відкрилося, і це допомагатиме екології, менше забруднюватиме довкілля тощо. Інтерв'ю ми вже робили з директором і з головним інженером. Із співробітниками не робили, але надалі хочемо взяти інтерв'ю у співробітника з великим досвідом роботи — про життя нехай людина розповість, я думаю, це буде корисним матеріалом", — сказала Аліна.

Зазначимо, навесні "Новомет" готується зустрічати інших практикантів — студентів Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут". Не виключено, що після проходження практики їм запропонують продовжити співпрацю.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.