Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Новомет" запрошує харківських студентів на практику

На заводі триває модернізація обладнання та розширення штату. У перспективі студентам хочуть запропонувати співпрацю та оплату праці.

5 листопада Коксовий завод "Новомет" провів зустріч із представниками Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут". Темою стала перспектива співпраці із метою залучення студентів для проходження практики на заводі.

На сьогоднішній день на "Новометі" працюють 376 співробітників. Для доукомплектації штату потрібно ще 40 людей. Однак знайти спеціалістів виявилося не так просто. "Новомет" запропонував НТУ "ХПІ" взаємодопомогу: виш дає кадри та викладачів для навчання персоналу, завод надає практикантам майданчик та кар'єрний старт.

"Дефіцит кадрів станом на сьогодні — понад 40. Це фахівці різного профілю: фахівці в екологічні лабораторії, у цехи. Є такі вузькі унікальні спеціальності — машиністи коксових машин, машиністи коксовиштовхувачів, газорятувальники, газівники. Досить великий спектр технічних спеціальностей, які, на жаль, сьогодні дуже складно знайти. Завдяки нашій співпраці з політехнічним вишем ми хочемо залучати саме профільних студентів, які будуть на виході вже з освіти, які пройдуть у нас і практику, і, можливо, потім стануть частиною нашої команди", — пояснив директор " Новомета" Максим Бондарев.

1

У НТУ "ХПІ" планують запропонувати проходження практики на "Новометі" студентам старших курсів. Виробнича практика у них починається навесні і триває від чотирьох до шести тижнів залежно від курсу та навчальної програми. Можливо, із ознайомчою практикою на завод спрямують навіть першокурсників. У виші націлені таким чином допомогти студентам реалізувати себе за спеціальністю, доки питання про співпрацю тільки обговорюється, сторони мають підписати відповідний договір.

"На багатьох підприємствах кажуть: "У нас немає робочої сили", бо молодь їде до Польщі збирати полуницю. Ми хочемо показати, де можна працювати за гідну зарплату. Для них такий майданчик   ("Новомет" — ред.) — це старт для життя. Зараз ми домовилися, що на практику зайде четвертий курс. Також є виробнича практика у магістрів. А на ознайомлювальну практику ми залучаємо всіх студентів — з 1 курсу, — каже доцент кафедри хімічної техніки та промислової екології НТУ "ХПІ" Тетяна Тихомирова. — У нас зараз дуже потужна група випускається екологів: 26 екологів та 10 механіків. Ми сподіваємося, зберемо людей 10 і надішлемо сюди на практику".

1

Студенти НТУ "ХПІ" зможуть працювати на досить сучасній за мірками коксохімічних підприємств коксовій печі, каже Максим Бондарев. Піч ввели в експлуатацію у 2006 році. До того ж, наприкінці жовтня цього року на заводі встановили нову фільтраційну систему та готуються до модернізації біохімічної установки очищення води (проєкт уже розробляється, реалізувати його планують у наступному році).

На заводі чекають на перевірки екоінспекторів, які дадуть оцінку роботі модернізованої системи. Водночас  завідувач кафедри хімічної техніки та промислової екології НТУ "ХПІ" Олексій Шестопалов, який сьогодні брав участь у перемовинах про практику для студентів, запевняє у 99-відсотковій ефективності такої фільтраційної системи.

"Це дуже цікава технологія. Я викладаю курс "Технологія захисту навколишнього середовища, технологія пило-газоочищення". Тому можу сказати, що типовою є аспірація викидів із двоступеневим очищенням — це циклон і рукавний фільтр. Ефективність таких заходів, як правило, становить 99% Тому мені здається, що модернізація саме цієї ділянки дуже важлива, щоб ми з вами дихали не пилом, а чистим повітрям", — підкреслив Шестопалов.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.