Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Незаконне будівництво будинку у центрі Харкова: арешт з квартир зняли

Фото: KHARKIV Today
У прокуратурі кажуть, що всьому винні лазівки у законодавстві і планують довести справу до кінця.

Суд закрив справу, після цього арешт з квартир ЖК "Куликівський" було знято автоматично.

У Харкові суд закрив провадження за позовом прокуратури про незаконне будівництво багатоповерхівки на вулиці Куликівській, 32 з процесуальних підстав. Як наслідок — автоматичне зняття арешту з житла. Про це з посиланням на рішення господарського суду Харківської області від 11 січня 2022 року повідомляє Харківський антикорупційний центр. Таке рішення ухвалив суддя Іван Жигалкін.

За версією слідства, цей 18-поверховий житловий будинок збудували з порушенням чинного законодавства: у вигляді реконструкції окремих квартир та без необхідних документів. У забудовника немає дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого проєкту і містобудівних умов та обмежень для забудови земельної ділянки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До квартири у будинку на околиці Харкова прибудували супермаркет

Прокуратура подала позов до суду з вимогою скасувати реєстрацію повідомлень про початок виконання будівельних робіт та декларацій щодо готовності об'єкта до експлуатації. Позов подали до суду в інтересах міськради, зокрема департаменту територіального контролю та земельних відносин мерії. Відповідач — ФОП Мица Вікторія Євгенівна та ТОВ "Куликівський".

У листопаді 2021 року у суді відкрили провадження у справі і навіть наклав арешт на квартири у ЖК, але у 2022 році провадження за позовом суд закрив.

Юрист ХАЦ Володимир Рисенко відзначив дві підстави, з яких закрили виробництво. По-перше, суддя вважає, що позов має розглядатися у порядку цивільного судочинства та господарський суд розглядати цю справу не може. По-друге, — минулого року депутати міськради ліквідували департамент терконтролю та земельних відносин, а позов подавався на його інтереси, тому суд закрив справу через ліквідацію юридичної особи, на користь якої подано позов.

"Тобто суд не розглядав справу по суті, а закрив із процесуальних підстав", — пояснюють у Харківському антикорупційному центрі.

У прокуратурі також кажуть, що забудовники знайшли лазівки у законодавстві. Це дозволило закрити справу, але зупинятися на півдорозі не збираються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Співробітників райадміністрації підозрюють у незаконному будівництві альтанок у Гідропарку

"Прокуратура підготувала належний позов з достатньою доказовою базою незаконності дій забудовника. Дрібні процесуальні тонкощі дали змогу забудовникам порушити питання про закриття виробництва. На даний момент ми аналізуємо прийняте рішення, щоб усунути всі лазівки та вирішити, як нам необхідно діяти, щоб довести цю справу до кінця", — розповів KHARKIV Today речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.

Нагадаємо, влітку 2021 року спалахнув скандал навколо будівництва 18-поверхового житлового комплексу на вулиці Куликівській. Будівельна кампанія "Туркіш Девелопмент" звинуватила Олену Рофе-Бекетову у наклепі та вимагала з неї через суд мільйон гривень компенсації за шкоду репутації. Судові позови не завадили компанії продати майже всі квартири у недобудованому будинку. Примітно, що компанія приваблює покупців описом близькості до історичного центру та архітектурних пам'яток, із захисницею яких забудовники воюють у судах.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.