Незабаром вибори. Що обіцяють у програмах кандидати у ректори ХНУ ім. Каразіна
26 травня співробітники та студенти Харківського національного університету імені Каразіна обиратимуть ректора.
На відміну від попередніх виборів, на яких єдиним кандидатом був ексректор Віль Бакіров, цього разу за посаду йде активна боротьба між деканами трьох фізичних факультетів і одного юридичного. Руслан Вовк, Ігор Гірка, Тетяна Кагановська і Сергій Шульга оприлюднили свої програми і проводять онлайн-зустрічі з виборцями.
Обіцянки претендентів на посаду ректора найбільшого харківського університету дуже схожі. Усі кандидати обіцяють у той чи інший спосіб збільшити зарплати співробітникам, розвивати міжнародні програми, відремонтувати гуртожитки, залучити іноземних студентів і відпрацювати дистанційну освіту і електронний документообіг у виші.
KHARKIV Today вибрав головні факти біографії кандидатів та найцікавіші пункти передвиборчих програм, з повними текстами можна ознайомитися на сайті університету.
Руслан Вовк: "Успішна конкурентоспроможність"
Декан фізичного факультету, професор, 55 років.
Народився у Змієві, там же закінчив школу, потім служив у Радянській Армії. У 1990 році закінчив фізичний факультет ХДУ ім. Горького (так тоді називався Харківський національний університет ім. Каразіна). У цьому ж році вступив на роботу на кафедру низьких температур, де пройшов шлях від інженера до професора. Спеціалізується на фізиці низьких і наднизьких температур.
Із 2013 року до цього дня — декан фізичного факультету. За сумісництвом працює в Академії залізничного транспорту. У 2016 році став академіком Транспортної академії наук.
У Руслана Вовка — найкоротша програма, вона помістилася всього на 6 сторінках.
Кандидат обіцяє:
- залучити до університету іноземних лекторів;
- створити в університеті власні підприємства, де будуть працювати викладачі;
- підвищити посадові оклади у два рази;
- відкрити їдальню з низькими цінами для студентів та викладачів;
- створити власну платформу дистанційної освіти е-Університет;
- збільшити кількість патентів;
- збільшити кількість іноземних студентів.
Ігор Гірка: "Стабільний розвиток університету"
Декан фізико-технічного факультету, 59 років.
Народився у Харкові, дитинство провів у П'ятихатках. У 1985 році закінчив фізико-технічний факультет ХДУ ім. Горького, на цьому ж факультеті почав працювати асистентом кафедри загальної та прикладної фізики, там же незабаром захистив кандидатську дисертацію. Обіймав посаду заступника секретаря комітету комсомолу університету. З кінця 1996 року по 1999 рік був завідувачем кафедри загальної та прикладної фізики. У 2002-2005 роках він обіймав посаду проректора університету з виховної роботи, після чого був обраний деканом рідного факультету.
У 2004 році Ігор Гірка захистив докторську дисертацію. Вчений спеціалізується на фізиці плазми.
Кандидат обіцяє:
- розвивати міждисциплінарні програми (медичну фізику, нейроекономіку, криміналістику і ін.);
- фінансувати перепідготовку та стажування співробітників у провідних університетах;
- створити англомовні програми для іноземних студентів;
- фінансову самостійність факультетів;
- зменшити кількість звітів і інше паперове навантаження;
- організувати викладачам стоянку для автомобілів і кімнати відпочинку;
- безкоштовний wi-fi і недороге харчування для студентів.
Тетяна Кагановська: "Сучасний європейський класичний університет"
Декан юридичного факультету, 45 років
Народилася у Мелітополі, дитинство провела у Харкові. У 1997 році закінчила Юракадемію ім. Ярослава Мудрого. Із 1997 по 2000 роки працювала аспіранткою кафедри фінансового права цієї ж академії, захистила кандидатську дисертацію.
Із рідної Академії до Університету ім. Каразіна Тетяна Кагановська перейшла у 2001 році. Спочатку викладала на кафедрі правознавства філософського факультету, пізніше очолила кафедру, а у 2004 році призначена виконувачкою обов'язків декана новоствореного юридичного факультету. Із 2005 року є незмінним деканом факультету. У 2013 році захистила докторську дисертацію.
Тетяна Кагановська активно брала участь у політиці. У 2005 році увійшла до складу партії свого батька Євгена Кушнарьова "Нова демократія", потім слідом за ним перейшла до Партії регіонів. У 2006 році була від цієї партії обрана до облради, була депутатом до 2010 року.
Заснувала і очолила Фонд підтримки демократичних ініціатив ім. Кушнарьова.
Кандидат обіцяє:
- підвищити зарплату допоміжному персоналу (асистентам, інженерам, лаборантам і т. д);
- залучати до викладання фахівців-практиків із організацій, міністерств, підприємств, а також іноземних викладачів;
- створити Центр післядипломної медичної освіти з інтернатури і ординатури;
- створити Університетську клініку;
- створити науковий парк та бізнес-інкубатори при Університеті;
- залучити 10 тисяч іноземних студентів до 2026 року;
- швидкісний інтернет у всіх корпусах і гуртожитках.
Сергій Шульга: "Компетентність, академічна сумлінність, відповідальність"
Декан факультету радіофізики, біомедичної електроніки та комп'ютерних систем, 60 років.
Народився у Батумі (Грузія), з 1976 по 1981 рік навчався на радіофізичному факультеті Харківського держуніверситету. Після закінчення вишу почав працювати інженером кафедри теоретичної радіофізики.
Був аспірантом, науковим співробітником, помічником ректора із загальних питань, доцентом кафедри теоретичної радіофізики, заступником декана з навчальної роботи радіофізичного факультету, головою первинної профспілкової організації співробітників університету.
У 1991 році захистив кандидатську, у 2004 році — докторську дисертацію. Спеціалізується на вивченні електромагнітних хвиль.
Декан радіофізичного факультету із 2007 року.
Кандидат обіцяє:
- створити Е-Student — програмне забезпечення для адміністрування всього процесу навчання;
- відкрити технопарк;
- відкрити при Університеті курси підвищення кваліфікації для вчителів, медпрацівників, енергоменеджерів;
- підвищити зарплату за рахунок економії енергоресурсів і видати всім співробітникам медичну страховку;
- створити Центр фізичної реабілітації ветеранів АТО;
- навчати 10-30 іноземних студентів на рік на кожному факультеті;
- університетські гранти для вчених від 200 до 500 тисяч гривень;
Виборча кампанія в університеті проходить неспокійно. Ігор Гірка, який висунув свою кандидатуру першим, звинувачував керівництво університету в тому, що йому не дозволяють зустрічатися із співробітниками вишу. Згодом до цих звинувачень приєднався ще один кандидат. 19 травня Сергій Шульга звинуватив в. о. ректора і голови виборчого оргкомітету Віля Бакірова у зриві ZOOM-зустрічі з колективом, Бакіров публічно звинуватив кандидата у наклепі і зажадав вибачень.
Шульга відповів, що готовий буде вибачитися, якщо йому все ж нададуть можливість виступити перед співробітниками університету. Руслан Вовк публічно не обговорює доступ до університетських каналів, але вважає за краще проводити онлайн-зустрічі з виборцями на своїй території — у Telegram або на Youtube.Тетяна Кагановська щодня постить у Facebook повідомлення про успішні ZOOM-зустрічі з виборцями.
Кагановська вважається негласним фаворитом Віля Бакірова. Він, хоча і не висловлює публічно свою підтримку, часто з'являється на заходах у супроводі декана юридичного факультету.
Декани фізичних факультетів підписали Меморандум, у якому беруть на себе зобов'язання підтримати один одного, якщо один з них вийде у другий тур.