Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Не пам'ятник комуністу": Терехов розповів про долю Жукова в Харкові

Пам'ятник маршалу Жукову не демонтуватимуть.

Ігор Терехов каже, що міськрада прислухається до думки харків'ян, тому залишить на мапі Жукова. А Григоренка та Шевельова увічнювати не можна.

У Харкові не будуть демонтувати пам'ятник маршалу Жукову, також продовжить носити ім'я Жукова проспект. Маршал Жуков увічнений не як комуніст, а як герой війни. Про це заявив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов в ефірі програми "Право на владу".

"Сьогодні є різні спроби говорити, що він причетний до певних речей, спроби приписати, що його потрібно декомунізувати, знести, перейменувати проспект маршала Жукова. Історія дасть свою оцінку. Вважаю, передчасно про це говорити. Стояв, стоїть і стоятиме пам'ятник маршалу Жукову. І проспект маршалу Жукову теж є і буде в Харкові, — сказав Терехов. — У місті не стоїть пам'ятник комуністу маршалу Жукову, а стоїть пам'ятник герою війну маршалу Жукову. І масштабність сьогодні маршала Жукова оцінить історія, а не ті люди, які внесли його до чорного списку".

Терехов підкреслив, що міськрада робить все згідно процедури — топонімічна комісія розглянула документи і вирішила, що маршал Жуков повинен бути увічнений в місті.

"Тобто маршала Жукова можна призначати, незважаючи на порушення закону, а щодо Дані Дідика потрібно процедури дотримуватися?", — обурився ексголова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович та пообіцяв "зустрічатися в суді", якщо міськрада буде порушувати закон.

Нинішній голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович попросив секретаря Харківської міськради залишити проспект Петра Григоренка, однак Терехов заявив, що все буде так, як вирішили харків'яни. Таку ж думку висловив і про виконання рішення суду та відновлення меморіальної дошки філологу Юрію Шевельову на вулиці Сумській, 17, яку раніше міськрада ухвалила демонтувати.

"Буде рішення, яке будуть підтримувати харків'яни ... Місто — це великий мегаполіс. У кожного з містян є своя думка. Ми завжди прислухаємося до їх думки",— зазначив Терехов.

Як писав KHARKIV Today, дошку в пам'ять про харківського філолога Юрія Шевельова встановили 3 вересня 2013 року. Проте 25 вересня Харківська міськрада ухвалила рішення про її демонтаж. Цього ж дня, не чекаючи поки комунальні служби виконають рішення міськради, невідомі сокирою розбили дошку.  У 2017 році на відновлення дошки Шевельову в Харкові збирали кошти, проте її так і не встановили. У квітні 2021 року активісти знову вирішили збирати гроші на відновлення дошки.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.