Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Найбільше газове родовище у Харківській області перерахувало до бюджету понад мільярд гривень

Ілюстративне фото: Kharkiv Today.
Більшість прибутку від видобутку компанія віддає у бюджет.

"Укрнафтобуріння" перерахувало до державного бюджету України 56,7 мільйонів гривень у липні і загалом понад мільярд гривень у 2025 році.

Про це повідомляє Національне агентство з розшуку та менеджменту активів. Транш у розмірі 56 704 666гривень держбюджет отримав від управління Сахалінського газового родовища.

"Кошти надійшли відповідно до умов договору управління з ПАТ "УКРНАФТА", який передбачає перерахування 90% прибутку від експлуатації арештованих корпоративних прав у статутному капіталі ПрАТ "ВК "Укрнафтобуріння" до державного бюджету", – йдеться у повідомленні.

Це третє надходження від управління активами Сахалінського родовища, нагадали в АРМА: у липні 2024 року було перераховано 747,7 млн грн, у травні цього року — 1,074 млрд грн, у липні — 56,7 млн грн. Загальна сума надходжень від Сахалінського родовища склала 1,878 млрд гривень.

Нагадаємо, видобуток природного газу на Сахалінському родовищі у Харківській області було поновлено у серпні 2024 року

Раніше, наприкінці листопада 2023 року суд скасував наказ Держгеонадр і анулював спецдозвіл №6349 від 10 липня 2019 року, за яким "Укрнафтобуріння" вело видобуток на Сахалінському родовищі. Компанія зупинила його експлуатацію з 1 грудня. Згодом шостий апеляційний адміністративний суд дозволив компанії "Укрнафтобуріння", яка була відчужена у Ігоря Коломойського, відновити видобуток на Сахалінському родовищі. Корпоративні права компанії були заарештовані, а потім передані в управління АРМА. 

Раніше KHARKIV Today писав, що компанія дочки скандального міністра часів Януковича Анни Злочевської хоче видобувати нафту й газ на Харківщині. На неї компанію ТОВ "Геоюніт" переписав Микола Злочевський. Мешканців громади у Харківській області повідомили про початок робіт.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.