Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області поновили видобування газу на найбільшому родовищі

Ілюстративне фото: KHARKIV Today
"Укрнафтобуріння" вісім місяців не видобувало газ.

Шостий апеляційний адміністративний суд відновив спецдозвіл ПрАТ "Укрнафтобуріння" на видобуток газу на Сахалінському родовищі.

Відповідне рішення було прийняте 6 серпня. Ідеться про пів мільярда кубометрів газу на рік.

"Узимку нам знадобиться весь ресурс: кожен літр бензину або дизеля для генераторів, кожен кубометр для опалення та виробництва електричної енергії", — зазначив голова правління "Укрнафтобуріння" Олег Мальчик.

Нагадаємо, наприкінці листопада 2023 року суд скасував наказ Держгеонадр і анулював спецдозвіл №6349 від 10 липня 2019 року, за яким "Укрнафтобуріння" вело видобуток на Сахалінському родовищі. Компанія зупинила його експлуатацію з 1 грудня.

Держгеонадра звернулися до суду із заявою про анулювання чинного спецдозволу зі значним порушенням строків - Верховний суд ухвалив рішення у справі ще у 2019-му, і процесуально мав лише рік на подання заяви. Однак суд поновив для Держгеонадр строк на звернення у зв'язку з посиланням заявника на лист від ДБР. У Держгеонадрах пояснювали, що почали судовий процес через лист від Державного бюро розслідувань, проте у ДБР заявили, що не просили анулювати спецдозвіл "УНБ".

За даними "Укрнафтобуріння", унаслідок зупиннки видобутку на Сахалінському родовищі щомісячні втрати газу становлять приблизно 50 млн куб. м і 5,2 тис. тонн конденсату, а промислова й комерційна діяльність компанії 2024 року могла принести державі 10 млрд грн податків і дивідендів.

"Укрнафтобуріння" - одна з найбільших приватних газовидобувних компаній в Україні. З 2010 року розробляє Сахалінське нафтогазоконденсатне родовище із запасами 15 млрд куб. м газу. Загалом на Сахалінському родовищі видобуток газу в 2020 році склав 844,3 млн куб. м та 86 тис. тонн нафти та конденсату, у 2021 – 789,5 млн куб. м та 80,8 тис. тонн.

Як повідомляла "Українська енергетика", на початку квітня 2023 року ДБР повідомило, що суд заарештував та передав до управління АРМА корпоративні права ТОВ "Сахалінське"; ТОВ "Сіріус-1"; ТОВ "Іст Юроуп Петролеум". Кримінальним провадженням встановлено, що посадові особи НАК "Надра України", Держгеонедр, ПрАТ "Девон", ТОВ "Сахалінське", ТОВ "Сіріус-1", "Укрнафтобуріння" та ТОВ "Іст Юроуп Петролеум" (раніше – ТОВ "Голден Деррік" ) у період 2000-2023 років внесли зміни до умов низки договорів про спільну діяльність з промислової розробки Сахалінського газоконденсатного родовища, завдавши шкоди державним інтересам.

Згодом "Дзеркало тижня" писало, що Україна де-факто втратила право на Сахалінське нафтогазове родовище на Харківщині, при тому, що з державного бюджету на розробку цього родовища було витрачено понад 1 млрд грн. За даними геологорозвідувальних робіт, поклади газу на цьому об’єкті становлять щонайменше 15 млрд кубометрів. У травні 2023 року Офіс генпрокурора повідомляв, що прокурори домоглися повторного арешту корпоративних прав підприємства екснародного депутата VIII скликання та російського олігарха, які підозрюються у протиправному привласненні надр Сахалінського нафтогазового родовища. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора. Мова йшла про друга Арсена Авакова, колишнього народного депутата від "Народного фронту" Ігоря Котвіцького та російського олігарха Павла Фукса.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.