Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Нардепи не понесуть відповідальності за "Харківські угоди" — Разумков

Фото: УП
Голова Верховної Ради не впевнений, що вийде повністю реалізувати ідею РНБО.

На думку Дмитра Разумкова, притягти до відповідальності народних депутатів за підтримку "Харківських угод" навряд чи вдасться. Однак покарати можуть тих, хто готував матеріали і пропонував їх до розгляду Верховною Радою.

Народні депутати України не несуть відповідальності за голосування в парламенті. Про це повідомив голова Верховної Ради Дмитро Разумков, відповідаючи на питання про рішення Ради національної безпеки і оборони розслідувати голосування за "Харківські угоди".

"Наскільки я знаю, СБУ вже прийшла з тим, щоб отримати інформацію — хто і як голосував з відповідними рішеннями суду. Я добре пам'ятаю Конституцію. Стаття 80 говорить про те, що на щастя чи на жаль, народні депутати не несуть відповідальності за свої дії і голосування в стінах Верховної Ради України. Навіть сьогодні, коли знята депутатська недоторканність, індемнітет залишається і залишається для всіх тих колег, які сьогодні працюють. Тому я не впевнений, що в повному обсязі та ідея, яка сьогодні була озвучена, може бути реалізована . Але подивимося. Суд є суд", — сказав Разумков.

Водночас, притягнути до відповідальності тих, хто готував матеріали для "Харківських угод", можуть, вважає Разумков.

"Якщо ми говоримо про інших учасників процесу — хто готував ці матеріали, хто пропонував зробити той чи інший розгляд питань в стінах Верховної Ради, тут вже інші аспекти. Ті, хто були залучені до цього процесу, дійсно можуть понести відповідальність, якщо вони діяли не в інтересах України, передусім, якщо вони діяли в інтересах іншої держави", — пояснив він.

Сам Разумков на засіданні Ради національної безпеки і оборони України 11 березня, коли приймалося рішення щодо розслідування "Харківських угод", був відсутній. Свою відсутність пояснив відрядженням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Харківські угоди ": Янукович кличе слідчих до Ростова

Як писав KHARKIV Today, 11 березня Рада національної безпеки і оборони України доручила Службі безпеки України перевірити обставини підготовки і ратифікації "Харківських угод" 2010 року, згідно з якими Україна продовжила термін перебування російського флоту в Криму.

Нагадаємо, наприкінці січня колишньому Президенту України Віктору Януковичу повідомили про підозру в державній зраді (ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України), коли в 2010 році він підписав "Харківські угоди" з Президентом Росії Дмитром Медведєвим.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.