На виборах мера Харкова спостерігачі побачили понад 300 порушень
Спостерігачі громадянської мережі "ОПОРА" розповіли про порушення на виборах міського голови.
31 жовтня на виборчих дільницях працювало 220 представників мережі. За словами координатора спостереження за виборами Миколи Зінченка, вибори пройшли у конкурентних умовах, але супроводжувалися серйозними порушеннями. Одне з найпоширеніших — спроба членів комісій завадити роботі спостерігачів.
"Спостерігачам забороняли робити фото- та відеофіксацію порушень. Наприклад, забороняли знімати, як член комісії виправляє помилку виборця, який розписався за бюлетень. Забороняли фіксувати момент голосування за межами виборчої кабінки. Доходило до того, що спостерігачів намагалися виштовхати з дільниці, не давали копії протоколу", — розповів Микола Зінченко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спостерігачі розповіли, хто виграв вибори мера Харкова
Загалом спостерігачі зафіксували 311 порушень, із них 12 стосувалися загрози безпеці спостерігачів. Були й спроби застосування адмінресурсу.
"На дільниці № 631 164 курсанти отримали вказівку від одного з їхніх керівників, який прийшов з ними на дільницю, за кого голосувати", — каже координатор спостереження на виборах.
Спостерігачі зловили 10 людей, які фотографували бюлетені після того, як проголосували. На думку експерта мережі "ОПОРА", це може бути як проявом адмінресурсу, так і підкупом виборців — і в одному, і в іншому випадку виборці вимагають фотозвіту.
Серед частих порушень — видача бюлетеня без належних документів та оформлення так званих "протоколів майбутнього". Останнє — спроба членів комісії здобути винагороду не за добу, а за дві доби роботи. Наприклад, закінчивши підрахунок голосів 31 жовтня о 22:30 вони ставили інший час у протоколі — 00:20 1 листопада.
Про всі порушення спостерігачі повідомили до поліції.