Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На вокзалі зняли "300 лет Харькову" і серпи з молотами

Фото: "Деколонізація. Україна"
Декомунізацію проводять на Центральному вокзалі.

Активісти просять прибрати усі радянські об'єкти.

Із будівлі Південного вокзалу у Харкові демонтували меморіальну дошку із російським написом — "300 лет Харькову. 1654-1954". Дошка була встановлена на фасаді. Окрім цього, з вокзалу прибрали серпи та молоти. Однак на будівлі поки залишаються радянські фігури, зокрема солдат. Активісти проєкту "Деколонізація. Україна" обіцяють звернутися з питанням щодо демонтажу радянських фігур до залізничної компанії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скандальний кіоск повернули на Південний вокзал. Але тепер капітально

"Треба демонтувати і самі совкові фігури. Як мінімум радянського солдата. З цим звернемося знову до "Укрзалізниці", — зазначили у Telegram-каналі "Деколонізація. Україна".

з
Фото: "Деколонізація. Україна"

Нагадаємо, наприкінці лютого "Укрзалізниця" розпочала програму "Залізна українізація", за якою будуть позбавлятися російських назв, позначок і зображень на будь-яких об'єктах залізничного транспорту. Вона триватиме три роки — з 2023 по 2025-й. Серед об'єктів, які перейменують, зокрема фігурує "Південна залізниця".

У березні у застосунку "Дія" стартувало голосування за нову назву для "Південної залізниці". 17 березня голосування фінішувало. Більшість українців хотіли, аби Південна залізниця з центром у Харкові називалася Харківською. За це віддали 335 600 голосів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.