Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На відновлення музею Сковороди передали мільйон гривень від продажу марок

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Таку суму сплатили українці за поштові марки.

Продаж поштових блоків триває, кожні 30 гривень ідуть на відновлення музею у Богодухівському районі.

"Укрпошта" передала на відновлення Національного літературно-меморіального музею Сковороди у селі Сковородинівка мільйон гривень. Це гроші, які були зібрані під час продажу поштових марок. Поштовий блок "До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди. Сад божественних пісень" із зображенням Сковороди презентували наприкінці вересня 2023 року. За два місяці українці купили марок на мільйон гривень. Усі гроші передали на відновлення зруйнованого російською ракетою музею.

"Раді приєднатися до глобальної ініціативи першої леді України Олени Зеленської, що направлена на підтримку та збір коштів на відновлення зруйнованих об'єктів культурної спадщини України, — зазначили в "Укрпошті". — Вкотре переконуємося, що поштова марка — не лише мистецький артоб'єкт, а й дієвий інструмент для досягнення благодійних цілей. Дякуємо, що стали частиною цього!".

Збір коштів на відновлення музею триває. Поштовий блок можна купити у відділеннях "Укрпошти" або за посиланням тут. Поштовий блок коштує 75 гривень, 30 із них є донатом.

з
Поштова марка. Зображення: "Укрпошта"

Нагадаємо, російські окупанти обстріляли музей Григорія Сковороди у Сковородинівці у ніч на 7 травня 2022 року. Внаслідок обстрілу сталася пожежа, будівля повністю згоріла. Там знищено дах, віконні та дверні рами, почорніли стіни, згоріли речі, які не встигли вивезти з музею. Частину колекції сховали у надійне місце ще на початку війни. З-під попелу дістали статую поета, яка стояла в одній з кімнат.

Наприкінці 2022 року Харківська облрада виділила понад 90 мільйонів гривень на реставрацію музею Сковороди. Реставрацію було заплановано провести до кінця 2023 року. Проте після ухвалення рішення тендер так і не оголошували. Його оголосили лише наприкінці жовтня.

Як писав KHARKIV Today, консерваційні роботи у музеї Сковороди так і не розпочалися. Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов пояснив, що причиною цьому стало скасування тендерів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.